"Відікону" перерізали кабель

ТРК «Відікон» залишилася без цифрового покриття у Сумах через заборгованість перед ретранслятором. Канал екс-губернатора часів Кучми Володимира Щербаня вважає це «підривною діяльністю на інформаційному фронті»"

"Відікону" перерізали кабель…

1 квітня зник з ефіру сигнал сумського телеканалу «Відікон» у цифровій телевізійній мережі DVB-T2, провайдером якої є ТОВ "Зеонбуд» (м. Київ). За даними моніторингу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, 1 квітня "Зеонбуд" відключив три загальнонаціональні канали: Dobro (ТОВ «ТРК "Нові комунікації"»), Business (ТОВ ТРК "Погода ТБ"), "Вінтаж" (ТОВ "Корона санрайс"), а також дев'ять регіональних: ТРК "Вікка" (Черкаси), канал "24" (ТРК "Люкс", Львів), канал "Так TV» (Коледж преси та телебачення, Миколаїв), ТРК "Аверс" (Луцьк), 11 канал (ТРК "Стерх", Дніпропетровськ), ТРК "Ритм" (Рівне), ТРК "Відікон" (Суми), ТРК "Горизонт"(Харків) і "Херсон плюс" (Херсон) (а вже 2 квітня на засіданні Нацрада повідомила уточнені дані про 9 регіональних каналів).

За інформацією прес-служби компанії "Зеонбуд", яка була оприлюднена сайтом "Телекритика", телеканали було відключено у зв'язку з наявністю у них значної заборгованості перед ТОВ "Зеонбуд" за послуги з розповсюдження цифрового сигналу: "...З метою не допущення відключення Концерном РРТ обладнання цифрової телемережі на всій території України, внаслідок чого постраждали б телерадіоорганізації, які вчасно оплачують послуги та не мають заборгованості, ТОВ "Зеонбуд" 12 березня 2015 р. письмово звернулося з офіційними листами до телекомпаній, які мають максимальні строки несплати за послуги (понад 12 місяців), з проханням знайти можливість та оплатити послуги виключно за один поточний місяць. У випадку ж залишення без задоволення викладених у листі вимог, товариство попереджало про призупинення надання послуг з 1 квітня 2015 року. Всі листи-повідомлення були надіслані телерадіоорганізаціям цінними листами з повідомленням про вручення. Варто зазначити, що право на призупинення надання послуг мовникам у випадку наявності заборгованості передбачено типовими договорами. Отже, товариство діяло у суворій відповідності до умов укладених договорів".

Сьогодні ж ТРК "Відікон" розповсюдила заяву, у якій звинувачують у відключеннях не "Зеонбуд", а державний концерн РРТ, який не можна вважати головним винуватцем, оскільки рішення ухвалював все ж "Зеонбуд".

"Концерн РРТ упереджено і неприпустимо звів рахунки з ТОВ ТРК "ВІДІКОН", відключивши від трансляції канал, який не заангажовано, об'єктивно і вчасно висвітлював події на теренах Сумщини 24 години на добу.

Як відомо, послуги із технічного обслуговування і експлуатації мереж ефірного теле- і радіомовлення надаються Концерном РРТ, який є монополістом на ринку послуг. У квітні й березні 2015 року ТРК "Відікон" погоджувала тарифи на послуги Сумської філії концерну РРТ і, станом на 31 березня 2015 року, мовник виконав усі вимоги й погодився на фактично кабальні для ТРК тарифи на послугу ретрансляції сигналу.
Але попри те, що телерадіокомпанія "Відікон" вчасно направила підписані зі свого боку примірники Договору про надання ретрансляційних послуг до місцевої філії РРТ, у той же день, 31 березня 2014 року, директор філії концерну М.М. Мельник в телефонному (!) режимі поставив ультиматум - укласти договір "заднім числом", з 31.12.2014 р.

Оскільки керівництво ТРК "Відікон" не пішло на фальсифікацію відповідних документів, уночі 1 квітня 2015 року ретрансляцію сигналів каналу та радіостанції "Діва радіо" (107 FM) на Сумську область було припинено.

Слід зазначити, що ТОВ "ТРК "Відікон" не відмовлялось і не відмовляється від оплати отриманих послуг концерну РРТ з початку поточного року до 31 березня 2015. Однак цей період є спірним з точки зору застосування тарифів. В цивілізованому світі подібні питання вирішуються в рамках діючого законодавства, а не в телефонному режимі.

Ми вважаємо дії Миколи Мельника, який свідомо порушив договірні умови та ділову етику неприпустимими та такими, що мають бути належним чином оцінені як правоохоронцями, так і політиками.

Телерадіокомпанія «Відікон» звернулась до представників місцевої державної та самоврядної влади, народних депутатів-мажоритарників, голови ОДА, прокуратури і громадськості.

За наявних обставин ми вважаємо дії директора Сумської філії концерну РРТ Миколи Мельника свавільними. Вони наочно демонструють, як чиновник старої влади, може вести фактично підривну діяльність на інформаційному фронті у складний для України час.

ІНШІ КАНАЛИ

Враховуючи те, що крім ТРК "Відікон", яка за ліцензією має право мовити в "цифрі"лише у місті Суми, в цифровій телевізійній мережі DVB-T2, провайдером якої є ТОВ "Зеонбуд", в Сумської області провадять мовлення також інші телерадіокомпанії, зокрема, "Академ TV" та Сумська обласна державна телерадіокомпанія, обидві - на всю територію нашої області, постає питання, чи не зникнуть і ці канали з цифрового ефіру? Тим більш, якщо зважити на те, що повна вартість послуг ТОВ "Зеонбуд" з розповсюдження цифрового телевізійного сигналу у регіональному мультиплексі МХ-5 на територію Сумської області становить близько 150 тис. гривень щомісячно. І навіть з урахуванням знижок вартості послуг в розмірі 25 і 50%%, які ТОВ "Зеонбуд" надавав телерадіокомпаніям, такі витрати на розповсюдження цифрового сигналу є дуже значними для телеканалів.

Нагадаємо, що у 2014 році більшість телеканалів припинили платити "Зеонбуду" за послуги з розповсюдження сигналу в цифрових мультиплексах МХ-1, МХ-2, МХ-3 та МХ-5 - у тому числі через завищені, на думку телеканалів, тарифи цифрового монополіста. Відтак, сам "Зеонбуд" перестав платити Концерну РРТ за обслуговування своїх передавачів.

23 березня Концерн РРТ попередив, що з 9:00 24 березня вимкне передавачі "Зеонбуду" через заборгованість провайдера. Але 24 березня передумав вимикати їх, оскільки "Зеонбуд" сплатив частину боргу.

Як писала "Телекритика", 23 грудня 2014 року Антимонопольний комітет України визнав ТОВ "Зеонбуд" монополістом на ринку телекомунікаційних послуг з розповсюдження в цифровому форматі (стандарт DVB-T2 (MPEG-4) телевізійних програм. А наприкінці січня стало відомо, що АМКУ порушив справу про зловживання ТОВ "Зеонбуд" монопольним (домінуючим) становищем.
"Зеонбуд" не погодився з визнанням його монопольного становища, заперечивши, що має переваги перед іншими мережами і технологіями, та оскаржив у суді рішення АМКУ про визнання його монополістом, але суд йому відмовив.

2 квітня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланові перевірки провайдера цифрового телебачення "Зеонбуд" і відключених ним 1 квітня 12 загальнонаціональних і регіональних телеканалів, зокрема, і ТРК "Відікон", з метою з'ясувати обставини цього вимкнення.

Ситуація, що склалася з цифровим телебаченням в Україні, потребує невідкладного вирішення багатьох викликів, проблем та питань, зокрема, на етапі переходу від аналогового до цифрового стандарту ефірного телемовлення.

Нагадаємо також, що 10 грудня міжвідомча робоча група з вирішення проблемних питань реалізації в Україні програми впровадження цифрового телерадіомовлення напрацювала проект рекомендацій Національній раді з питань телебачення і радіомовлення щодо вимкнення аналогового й переходу на цифровий стандарт мовлення. Про це повідомляє сайт Нацради.

Робоча група рекомендувала визначити чотири етапи вимкнення аналогового сигналу:
1-й етап - до 15.06.2015: Київська, Чернігівська, Житомирська, Рівненська, Волинська, Львівська, Закарпатська, Харківська, Сумська області та Автономна Республіка Крим;
2-й етап - до 31.12.2015: Івано-Франківська, Хмельницька, Вінницька, Чернівецька, Одеська області;
3-й етап - до 30.06.2016: Полтавська, Тернопільська, Черкаська, Кіровоградська, Миколаївська, Херсонська, Дніпропетровська, Запорізька області;
4-й етап - до 31.12.2016: Луганська, Донецька.
Члени робочої групи говорили і про необхідність проведення широкої інформаційної кампанії й кращого забезпечення населення сет-топ-боксами.

Проект рекомендацій буде надіслано всім органам державної влади, чиї представники входять до складу міжвідомчої робочої групи. Після його підписання рекомендації будуть враховані Національною радою при підготовці Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору України.

У разі, якщо в Сумській області буде вимкнуто аналоговий телевізійний сигнал згідно цього плану і залишиться лише "цифра", і до того часу ТРК "Відікон" та "Зеонбуд" не знайдуть вирішення існуючих питань та відновлення мовлення, глядацька аудиторія Сумщини може лишитися одного з найстаріших телеканалів області.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme