"Монастир суворого режиму": У Шостці святиню намагаються звільнити з-за грат

На думку церковників, храм має бути відкритим для відвідин усіма охочими

"Монастир суворого режиму": У Шостці свя…

Специфіка Шосткинської колонії в тому, що розташована вона на території Гамаліївського Харлампієвого монастиря - визначної історичної пам'ятки, яка є усипальницею родини Скоропадських з роду українських гетьманів ХVII сторіччя, пише Depo.Суми.

У грудні 1961 року місце передали під юрисдикцію МВС СРСР і почалася інтенсивна робота з "перепрофілювання" території під виправну трудову колонію посиленого режиму. Вже 25 червня того ж року сюди прибули перші 550 осіб, засуджених за тяжкі і особливо тяжкі злочини.

За височенним парканом стоїть храм із понад 300-річною історією - собор Різдва Пресвятої Богородиці. Він є тюремною церквою - там двічі на місяць відправляють богослужіння для ув'язнених.

Установа співпрацює з представниками дев'яти релігійних організацій, офіційно зареєстрованих в Україні. Богослужіння в Соборному храмі Різдва Пресвятої Богородиці регулярно відвідують майже 200 осіб.

Ще п'ять років тому монастир указом Президента було повернуто у власність церкви. Однак для перенесення структур колонії в інше місце необхідно кілька мільйонів гривень.

"Я не заперечую щодо переходу мостиря у користування церкви, проте процес відділення монастиря від установи є дуже дорогим - це по-перше, а по-друге - у випадку закриття установи, через відділення монастиря, понесе за собою скорочення 250 робочих місць. Протягом всього часу існування установи, персонал та засуджені підтримують монастир в належному стані", розповів керівник Шосткинської виправної колонії № 66 Олександр Єсауленко.

В обителі також вважають, що святиню мають повернути церкві, до якої без перешкодно могли би ходити віряни. Ідеться й про повернення церкві келій монастиря, де нині розташовані майстерні, адмінприміщення та лазня для засуджених.

Наразі монахині Свято-Харлампіївського жіночого монастиря збирають підписи та планують звернутися з ними до президента.

Більше про життя на Сумщині читайте на Depo.Суми.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme