ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Жителі Сумщини кидають палити - cтатистика

Поширеність куріння в Сумській області в 2014 році зменшилася на 1,5% порівняно з показником 2013 року
Depo.
28 липня 2015 14:30
ФОТО: depo.ua
Жителі Сумщини кидають палити - cтатистика
Жителі Сумщини кидають палити - cтатистика

Такі дані Державної служби статистики України, передає Depo.Суми.

Відповідно поширеність куріння в області становила 14,9% і 13,4% в 2013 і 2014 роках. Ці показники набагато нижчі середніх по Україні, які складали 21,3% і 20,9% в цих роках.

Аби показники зменшувалися й далі, на державному рівні ближчим часом планують заборонити виготовлення і продаж тютюнових виробів з використанням смакових добавок, а також змінити зовнішній вигляд пачок відповідно до європейських норм. Нововведення пропонуються законопроектом №2820 "Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну", зареєстрованого 13 травня 2015, який підтримало Мінохорони здоров'я і Всесвітня організація охорони здоров'я.

Відповідно до законопроекту такі інгредієнти, як цукор, ментол, кориця, ваніль, какао, шоколад тощо більше не повинні з'являтися в цигарках через додаткові фактори ризику для здоров'я людей. "Небезпека полягає в прихованій від споживачів сигарет токсичності інгредієнтів і їх сполук під час згоряння та сприяння посиленню залежності. Курці можуть не мати уявлення про те, які речовини, крім нікотину і тютюну, можуть міститися в цигарці", - говорить Андрій Скіпальський, експерт Альянсу з виконання Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну.

Новацією стане і зміна зовнішнього вигляду пачок цигарок: графічні зображення з медичними попередженнями будуть розміщуватися з обох сторін і будуть займати 65% її площі (зараз 50%). Зникне і напис, який говорить про кількість смол і нікотину. "Курців обманюють цією інформацією. Багаторічні дослідження ВООЗ показують, що всі цигарки однаково шкідливі, а ця інформація є маніпулятивною", - підкреслює пан Скіпальський.

Більше новин про охорону здоров’я на Сумщині читайте на Depo.Суми