ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Яресько: Технічний дефолт не вдарить по кишенях українців

Можливий технічний дефолт України ніяк не вплине на українську банківську систему і на звичайних українців
Depo.
29 червня 2015 11:05
ФОТО: depo.ua

Про це заявила міністр фінансів України Наталія Яресько, повідомляє depo.ua з посиланням на "ТСН".

"Так, це (призупинення платежів по зовнішніх боргах - ред.) дорівнює технічному дефолту, але не треба боятися цього слова. Це ніяк не впливає на нашу банківську систему. Це не впливає тому, що наші банки не тримають цей зовнішній борг на їхніх балансах. Тобто воно не впливає на них, на їхню платоспроможність. Воно ніяк не впливає на депозити наших громадян. Це ніяк не впливає на грошову одиницю, на нашу гривню", - підкреслила вона.

За її словами, дехто намагається використати ситуацію навмисно, щоб залякати громадян України.

"Це є технічний дефолт. Народ не має боятися, що ось-ось закінчаться всі наші програми кредитування. Якраз навпаки. Якраз Міжнародний валютний фонд дає публічну підтримку, що вони розуміють, що фінансування нашої країни - це ціль номер один. Її ми можемо досягнути або правильною реструктуризацією, або можливо тимчасовим призупиненням платежів і тоді вже реструктуризація", - наголосила Яресько.

Міністр зауважила, що призупинення платежів може відбутися тільки по тій групі зовнішніх кредитів, які підлягають реструктуризації, однак не йдеться про призупинення будь-яких інших платежів - чи внутрішніх, чи банківських.

Відповідаючи на пряме запитання журналіста, чи вплине такий технічний дефолт на кишені українців, Яресько зазначила: "Ні".

Міністр повідомила, що кредитори поки що не йшли на зустріч Україні, але вона сподівається, що питання-таки вдасться вирішити і висловила готовність одразу вилетіти на переговори у разі готовності кредиторів.

Більше новин про життя Сумщини та України читайте на Суми.depo.ua