ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як потрібно карати фанатів за жлобство на стадіоні

Ультрас та фанатів, які вибігли на поле після фіналу Кубка України, потрібно штрафувати не на сотні, а тисячі гривень
Depo.
5 червня 2015 08:15
ФОТО: depo.ua
Як потрібно карати фанатів за жлобство на стадіоні
Як потрібно карати фанатів за жлобство на стадіоні

Вчора після перемоги "Динамо" над "Шахтарем" у фіналі Кубка України (5:4 у серії пенальті), фанати, як і під час матчу 1/2 фіналу ЛЄ "Дніпро" - "Наполі", вибігли на поле. За ними побігли й інші вболівальники, піддавшись стадному інстинкту. Стюарди не змогли впоратися з тисячами бажаючих побігати по газону "Олімпійського". Фанати бігали і ламали ворота.

Не змогли відразу достукатися до вболівальників Григорій та Ігор Суркіси. Не почули фанати й Олександра Шовковського, а про диктора стадіону взагалі не варто говорити.

За подібну поведінку фанів у матчі "Дніпра" УЄФА покарав клуб грою у єврокубках без глядачів, а також фінансовим штрафом у розмірі 70 тис євро.

Але фанатів не покарали за таку поведінку. Адміністративні штрафи, якими карають в Україні за рішенням суду, становлять трохи більше 100 гривень. Такі суми не можуть вгамувати фанатів, які не звикли думати головою. Але ситуацію терміново потрібно змінювати з декількох причин, вносячи зміни до законодавства та встановлюючи великі суми штрафів.

Причини

1). Якщо не встановити великі штрафи, така ситуація може повторюватися і в матчах Ліги чемпіонів. Достатньо одного вболівальника-провокатора, який побіжить, і у багатьох інших увімкнеться стадний інстинкт.

2). Така поведінка фанів - ганьба на всю Європу. Ми показуємо себе "банановою республікою", яка не поважає правила.

3). Вседозволеність і відсутність покарання за дії, які шкодять іншим, може стати звичним явищем в Україні. Ультрас, звичайно, воюють за Україну. Вони - герої. Але це не означає, що героям не писаний закон. Звичайно, можна говорити, що на поле у більшості своїй вибігли "кузмичі", але починається "бігатня" саме із секторів ультрас.

Що робити

Потрібно публічно засудити ініціаторів забігу на поле "Олімпійського" і оштрафувати їх на кілька тисяч гривень. Наприклад, на 10 кожного, для початку. Вичислити їх не стане проблемою - на стадіоні є камери. Покарання відіб'є у всіх бажання бігати по полю в майбутньому.