ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вулицю Леніна у Тростянці назвуть "Чумацьким шляхом"

Процес декомунізації в Тростянці виходить на фінішну пряму
Depo.
15 лютого 2016 17:01
ФОТО: depo.ua
Вулицю Леніна у Тростянці назвуть "Чумацьким шляхом"
Вулицю Леніна у Тростянці назвуть "Чумацьким шляхом"

Учора в районному Будинку культури пройшли громадські слухання щодо реалізації Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". Учасниками громадських слухань стало понад 170 мешканців міста - вуличкомів і пересічних городян, представників різних поколінь та політичних уподобань, пише Depo.Cуми з посиланням на Тростянецьку міськраду. 

Голова робочої групи з питань перейменування Юрій Бова роз’яснив присутнім, які назви підлягають перейменуванню. 

Мер повідомив, що попередньо планується змінити 50 назв (33 вулиці, 16 провулків та 1 площу), робочою групою опрацьовано більше сотні заяв громадян. 

Не всі пропозиції робочої групи знайшли підтримку у людей, що мешкають на той чи іншій вулиці. Наприклад, була пропозиція робочої групи перейменувати вул. Куйбишева на вул. Вячеслава Черновола. На слуханнях виступив представник від цієї вулиці і повідомив, що мешканці пропонують свою назву – вулиця Козацька.
Відбулося голосування, пропозиція людей набрала переважну більшість голосів – 163. 

Також були озвучені прохання мешканців не перейменовувати вул. Островського та вул. Пролетарську. Більшість залу своїми голосами їх підтримала. 

Багато було пропозицій по вул. Леніна. Назва Чумацький шлях набрала найбільшу кількість голосів (73). Також пропонувалися: Захисників України, Героїв АТО, Вячеслава Черновола.

Сто два голоса було за перейменування вул. Воровського на ім’я визначного залізничника Луніна.

Одна з міських площ, згідно рішення громади, має отримати назву на честь І.В.Шухляєва, який брав безпосередню участь у визволенні Тростянця під час Другої Світової війни. Для однієї з найдовших вулиць міста - Червонноармійської, пропонувалися такі назви: Вознесенька та Охтирський шлях. За назву Вознесенська проголосувало 169 учасників громадських слухань.

Серед патріотичних назв - вул. гетьмана Калнишевського (так планується назвати вул. Котовського). 

Обговорюючи перейменування вулиць, більшість людей висловлювалися за нейтральні назви, щоб не було прив’язки до конкретних особистостей. Майже всі учасники зборів підіймали руки за такі назви, як Вознесенська, Чорногірська, Абрикосова, Ягідна, Виноградна, Енергетиків, пров. Лозовий, пров. Затишний.

Остаточне рішення щодо перейменування вулиць приймуть депутати міської ради на сесії.

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми