Про що "промовчав" скандальний начальник молодьспорту Сумщини Лантушенко
Що приховав у своїй декларації очільник управління Сумської ОДА
Дмитро Сергійович Лантушенко, начальник управління молоді та спорту Сумської ОДА та керівник фракції президентської партії у Сумській міськраді, придбав минулого року коштовну нерухомість за невідомо звідки отримані кошти. Наразі чиновник, який вже пару років очолює одне з так званих "потокових" управлінь адміністрації, намагається переконати сумську громаду, ніби придбання таунхаусу на Козацкому проспекті відбулося у безгрошовій формі - шляхом бартеру, пише Depo.Суми.
Наше видання, яке помітило неспівпадіння статків та придбань одного з ключових чиновників на Сумщині, вже "удостоїлося" звання "сайт без имени и роду". Між тим маємо засвідчити, що керівник управління молоді та спорту Сумської ОДА Дмитро Лантушенко був не щирим, коли заповнював обов'язкову для людини з його статусом е-декларацію.
Отже, сьогоднішній стан прозорості питань власності дозволяє нам дослідити майновий стан Дмитра Сергійовича. Зокрема, й його земельну власність.
Станом на зараз, відповідно до державного реєстру прав на нерухоме майно, Дмитро Лантушенко володіє ділянкою землі у 155 квадратних метрів та дачним будинком площею 92 квадратних метри у товаристві "Рось" червоненської сільради.
Насправді ж дана ділянка землі разом з побудованим на ній "дачним будинком" розташована в одному з найпрестижніших районів приватної забудови Сум. І ця нерухомість, відповідно до заяви Лантушенка, придбана ним "в обмін" на земельну ділянку в цьому ж житловому масиві.
На щастя, державний земельний кадастр прав власності на землю в Україні дозволяє нам дослідити належність цієї землі, її цільове призначення, форму власності, місце розташування та інші дані. Як вияввилося, Лантушенко записаний власником не однієї, а трьох земельних ділянок.
Можна припустити, що саме цю землю, призначену для садівництва, сінокосіння та інших аграрних практик Дмитро Сергійович Лантушенко обміняв на вже збудований на його ж таки землі таунхаус. Але вартість землі в тому районі, рівно як і вартість нерухомості, відповідно до сайтів оголошень, є не зовсім співставними. Це не "сотка" на київському Подолі, вартість якої може окупити існування пари поколінь сім'ї сумчан. Ділянки, які, ймовірно, міг продати і за ті гроші купити таунхаус Дмитро Лантушенко, коштують навіть менше за будматеріали, витрачені на зведення "дачного будиночку".
Отже до Лантушенка у сумської громади і правоохоронних органів, які, за логікою, мають зацікавитись цими оборудками, може виникнути кілька питань. По-перше, чи може він підтвердити наявність коштів на купівлю нерухомості, зазначену у договорі купівлі-продажу наприкінці минулого року? По-друге, яким чином він позбувся двох земельних ділянок і чому їх відчуження та можлива користь від того не відображені у е-декларації за минулий рік?
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми