ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сумський комунальний хаос: Виконком закликав не платити "конкістадорам"

Чиновники з мерії втрачають контроль над міським житловим фондом, що перебуває на балансі КП "Сумижитло"
Depo.
2 червня 2015 14:45
ФОТО: depo.ua
Сумський комунальний хаос: Виконком закликав не платити "конкістадорам"
Сумський комунальний хаос: Виконком закликав не платити "конкістадорам"

Виконавчий комітет вважає неправомірними самовільно укладені КП "Сумижитло" чотири договори на надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій житлового фонду, що перебуває на балансі комунального підприємства. Відповідне рішенні ухвалили на спеціально скликаному засіданні 2 червня, пише Суми.depo.ua.

Як зазначив начальник правового управління, підписуючи означені договори, виконувач обов`язків директора КП "Сумижитло" Сергій Гетьман вийшов за межі своїх повноважень. Такі його дії не були узгоджені ані з виконавчим комітетом, ані з Департаментом інфраструктури міста, ані з міським головою чи його профільним заступником.

Більше того, про наявність таких документів усі вони дізнались постфактум - за чотири дні після того як договори були укладені - 29 травня.

Самочинним рішенням очільник комунального підприємства поділив обласний центр на чотири частини й віддав їх на обслуговуванням приватним компаніям: ТОВ "Управляюча компанія "Сумистройтех", ТОВ "Керуюча компанія "Сумитехнобудсервіс", ТОВ "Сервісресурс" та ПРБП "Рембуд".

"Посадова особа вийшла за межі своїх повноважень, до того ж, як юридична особа КП "Сумижитло" не може приймати такі рішення", - повідомив юрист Олег Чайченко.

За словами голови громадської організації "Об`єднані будинкові комітети" Наталії Якимець, у такий злочинний спосіб містян позбавили права розпоряджатись своїм майном.

Причина "рейдерського захоплення" житлового фонду Сум, переконаний міський голови Олександр Лисенко, - наміри окремих осіб залишити старі корупційні схеми у сфері ЖКХ. 

"Після того, як ми заявили, що проведемо конкурс прозоро, залучивши до цього процесу громаду, отримали підписання даних договорів", - наголосив мер.

Розпорядженням міського голови від 28 травня Сергій Гетьман більше не керує КП "Сумижитло". На посаду в.о. директора призначили тимчасового працівника Євгена Скоробогатського.

Підписані чотири договори на надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій житлового фонду, що перебуває на балансі комунального підприємства, виконавчий комітет вважає неправомірними, через невідповідність їх вимогам закону, а тому такими, що не підлягають виконанню.

КП "Сумижитло" він рекомендує визнати їх такими через суд. А ще підписати з Департаментом інфраструктури міста зміни до Договору комунального замовлення, продовживши термін роботи комунального підприємства в якості надавача послуг до 31 липня поточного року.

Прокуратуру, міліцію, СБУ та Антимонопольний комітет виконавчий комітет проситиме розібратись із незаконними діями недавнього керівництва КП "Сумижитло" та інших пов`язаних із ним осіб.