ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Відсьогодні для отримання шенгену українці здаватимуть відбитки пальців

В Україні сьогодні, 23 червня 2015 року, розпочинає функціонувати Візова інформаційна система Європейського союзу - ВІС (або VIS - Visa information system), яка передбачає зняття відцифрованих відбитків пальців
Depo.
23 червня 2015 08:41
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України, передає depo.ua.

ВІС (VIS) передбачає, що при подачі заявок на отримання Шенгенських віз відбуватиметься зняття відцифрованих відбитків пальців та відцифрованих фотографій.

Шенгенські візи, отримані до запуску ВІС - до 23 червня 2015 р, залишатимуться дійсними до вказаного в них терміну.

Також в рамках дії ВІС від вимоги надання біометричних даних звільняються:

а) діти віком до 12 років;

б) особи, для яких надання відбитків пальців є фізично неможливим;

в) глави держав і урядів, члени національних урядів з їхніми чоловіками/дружинами, що супроводжують їх, а також члени їхніх офіційних делегацій у разі наявності запрошення від урядів держав-членів ЄС або міжнародних організацій для офіційних цілей;

г) суверени та інші високопоставлені члени королівської сім'ї в разі наявності запрошення від урядів держав-членів ЄС або міжнародних організацій для офіційних цілей.

Зняття відбитків пальців здійснюватиметься лише при першій подачі заявки на отримання Шенгенської візи.

Протягом 5 років (59 місяців), починаючи з дати подання заявки, при повторних зверненнях на отримання Шенгенських віз зняття біометричних даних не відбуватиметься (зібрана інформація зберігатиметься в базах даних ВІС).

У випадку заявки на отримання національної візи до країн-членів ЄС вимога щодо отримання таких даних регулюється виключно законодавством відповідних держав.

"Процедура зняття відбитків пальців здійснюватиметься виключно на авторизованому обладнанні, що є гарантією запобігання будь-яких зловживань отриманою інформацією. Право здійснення такої процедури мають консульські установи держав-членів, а також візові центри", - йдеться у повідомленні МЗС.

Як зазначається, використання ВІС дозволяє полегшити процедуру встановлення статусу сумлінного подорожуючого, який не порушував умов отримання і використання Шенгенської візи, що сприяє зростанню видачі довгострокових багаторазових віз.

Система розгортається одночасно в усіх країнах "Східного партнерства", що стануть 17-м регіоном, в якому почне діяти ВІС.

Зазначимо, що за інформацією ДПСУ, перевірка біометричних паспортів облаштована на 68 пунктах пропуску.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко доручив завершити технічну роботу з підготовки до лібералізації безвізового режиму з Європейським союзом до кінця серпня 2015 р.

Більше новин про життя Сумщини та України читайте на сайті Суми.depo.ua