ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Україні набув чинності закон про режим воєнного стану

З сьогоднішнього дня в Україні набуває чинності новий закон про правовий режим воєнного стану
Depo.
11 червня 2015 09:46
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства оборони України.

"10 червня, в парламентській газеті "Голос України" офіційно опубліковано Закон України № 389-VIII "Про правовий режим воєнного стану". Цей закон набирає чинності на наступний день після його опублікування", - йдеться в повідомленні.

Президент України Петро Порошенко підписав закон 8 червня. Раніше, 12 травня, закон був прийнятий у Верховній Раді 254 депутатами.

Прийнятим законом військовий стан визначається як особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності.

Закон передбачає, що на територіях, де введено воєнний стан, можуть створюватися тимчасові державні органи - військові адміністрації. Рішення про створення таких адміністрацій приймається президентом за поданням обласних державних адміністрацій чи військового командування.

Передбачається, що військову адміністрацію очолює начальник, який призначається і звільняється з посади президентом за пропозицією Генерального штабу або відповідної ОДА.

До складу військових адміністрацій можуть входити, у тому числі, і військовослужбовці, при цьому перелік посад, що підлягають заміщенню військовослужбовцями, співробітниками правоохоронних органів затверджується президентом за поданням начальника Генштабу.

Відзначається, що фінансування військових адміністрацій в питанні виконання повноважень органів місцевого самоврядування здійснюється за рахунок відповідного місцевого бюджету, а щодо інших функцій - з державного бюджету.