Уперше в Сонячній системі виявили міжзоряний астероїд

Астрономи NASA після докладного вивчення астероїда, який вони виявили у жовтні, дійшли до висновку, що він походить із іншої зоряної системи

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на сайт космічного агентства NASA.

Космічний об'єкт 1I/2017 U1 отримав назву "Оумуамуа", що в перекладі означає "посланець".

На думку астрономів, астероїд подорожував Чумацьким Шляхом без прив'язки до будь-якої зоряної системи протягом мільйонів років, перш ніж досяг Сонячної системи.

Як повідомляє NASA, астероїд має незвичайну сигароподібну форму: його довжина складає близько 400 метрів, що в 10 разів більше, ніж ширина.

Подібна форма ніколи не зустрічалася у комет чи астероїдів Сонячної системи.

Поверхня об'єкта має червонуватий відтінок, як у об'єктів із віддалених областей Сонячної системи.

Аналізи припускають, що "Оумуамуа" складається з каменя і, можливо, металів, на ньому немає води або льоду. Його поверхня могла почервоніти через опромінення від космічних променів протягом сотень мільйонів років.

Поверхня астероїда дуже темна, бо вбирає 96% сонячних променів.

Вченим також вдалося встановити, що період обертання астероїда складає 7,3 години.

Астрономи вважають, що подібні космічні об'єкти проходять через Сонячну систему приблизно раз на рік і їх важко виявити за допомогою телескопів.

Зараз астероїд летить зі швидкістю до 38 км/год і знаходиться приблизно в 200 мільйонах кілометрів від Землі (це відстань від Марса до Юпітера). Він залишить Сонячну систему на початку 2019 року і попрямує у бік сузір'я Пегаса.

А/2017 U1 виявили за допомогою телескопа, який знаходиться на Гаваях. Астроном, який помітив об'єкт, розповів, що він не був схожий на звичайний астероїд або комету із Сонячної системи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme