ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У сумчан з'явилася можливість "безболісно" позбутися зброї

У березні триватиме місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухівки
Depo.
26 лютого 2016 13:48
ФОТО: depo.ua
У сумчан з
У сумчан з'явилася можливість "безболісно" позбутися зброї

З метою виведення з незаконного обігу зброї, боєприпасів, вибухівки та спеціальних засобів, Національна поліція проводитиме місячник добровільної здачі зброї. Громадяни, які добровільно здадуть до поліції зброю, боєприпаси, вибухові матеріали та спеціальні засоби, що зберігаються у них незаконно, будуть звільнені від кримінальної відповідальності, пише Depo.Суми з посиланням на ГУНП Сумщини. 

Більше того, якщо вони у визначений термін добровільно здали до поліції мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, то в подальшому після оформлення відповідних документів у них є можливість зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах.

Водночас поліція застерігає власників зброї від порушень правил зберігання та обліку зброї. Порушення цих правил тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену законом. 

Поліція звертає увагу мешканців Сум та області, у яких є вогнепальна мисливська та газова зброя, на необхідність дотримання правил постановки зброї на облік, термінів її перереєстрації. 

У випадку закінчення терміну дії дозволів на право зберігання зброї вам необхідно за місяць до закінчення дії дозволу звертатися до служби дозвільної системи поліції за місцем проживання. Щоб не наразитися на неприємність, власникам мисливської вогнепальної та газової зброї, необхідно суворо дотримуватись визначених умов зберігання зброї, оскільки мають місце випадки втрати зброї або незаконного заволодіння нею з автомобілів та помешкань громадян. 

Правоохоронці радять не залишати зброю без нагляду, та ще раз перевірити надійність замків у сейфах для її зберігання.

Громадянам слід звертатись до територіальних органів головного управління Національної поліції України або дільничних інспекторів поліції в місцях проживання або тимчасового перебування.

Мешканці обласного центру можуть отримати консультацію з цих питань за адресою: Сумський відділ поліції, м. Суми, вул. Охтирська, 14, кабінети 1, 17. Телефони: 66-77-47, 050-407-31-02.

Для жителів Сумського району: Сумське районне відділення поліції, м. Суми, вул. С.Бандери (колишня Баумана), 11. Телефони: 66-77-75, 66-73-90, 050-805-44-43.

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми