У Сумах тривають поминальні дні (ФОТОФАКТ)

За давньою традицією християни відвідують померлих родичів

У Сумах тривають поминальні дні (ФОТОФАК…

Поминальний тиждень очима фотокореспондента Суми.depo.ua.

Тиждень після Великодня називають Провідним, або Поминальним. Усі родини збираються на кладовищі, аби помолитися за близьких, які відійшли у вічність. У кожного регіону з цим святом пов'язані свої звичаї. Але єднає усіх в цей час віра у воскресіння та життя вічне.

Традиція поминати померлих сягає ще дохристиянського періоду. У сиву давнину наші предки влаштовували урочисту тризну з жертвоприношенням на честь померлих. Згодом, у стародавніх слов'ян час поминання мертвих називався Радуницею (або "весняною радістю") й об'єднував цілий цикл весняних свят. Пізніше, вже після введення християнства, Радуниця відзначалася лише один день - на другу неділю після Пасхи.

Християни називають період поминання мертвих по-різному, наприклад - Антипасха (що означає замість Пасхи), або Хомина неділя. Названа вона на честь невіруючого апостола Хоми (Фоми, Томи), який не повірив, що Христос воскрес, поки не побачив і не переконався особисто. Тільки після цього апостол навернувся і став великим проповідником і загинув мученицькою смертю за віру в Індії. Антипасха - це перша неділя після Пасхи, що завершує Світлий тиждень і богослужіння якої звеличує подію явлення Ісуса Христа святим апостолам на восьмий день після Його воскресіння та утвердження у вірі святого апостола Хоми. Тому вона ще називається Неділя Оновлення, Нова неділя, Провідна неділя, Біла неділя, Дарна неділя.

На Поділлі й Волині він називається "Гробки", "Могилки", на Лівобережжі - "Бабський Великдень", на Херсонщині - "Поминки". Та церковна назва цієї неділі, найпоширеніша в України - Проводи.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme