У Сумах шкільні верстати відправляють на металобрухт (ВІДЕО)

В одній із сумських шкіл прийняли рішення продати старі верстати

Сумські школи почали позбуватись обладнання, випущеного ще у 1962-63 та 80-х роках, передає Depo.Суми із посиланням на UA: Суми.

За словами вчителя трудового навчання школи №15 Сергія Марущенка, шкільну майстерню планують закрити, а верстати, за допомогою яких він навчає токарній справі хлопців – пустити на брухт:

"Нещодавно прийшов до нас інспектор з охорони праці. За результатами його перевірки мені був наданий акт, в якому було сказано, що нібито в нас, в майстерні, не працюють усі свердлильні верстати. На даний момент вони всі працюючі. Коли я попросив подивитися акт у адміністрації, мені цей акт не був наданий, а причина, за якою було заборонена робота на верстаті, мені теж не відома", - сказав вчитель.

За словами заступника директора Сумської школи № 15 Ольги Самоніної, станки поки знаходяться в майстерні.

"Це промислові станки. Для того, щоб на них працювати, треба провести, якусь роботу таку, щоб був допуск до роботи на цих станках. (Кор.):А що будете робити далі і чому не позбуваєтесь їх? Плани є різні, ми чекаємо від вчителя трудового навчання його пропозицій, як їх можна використовувати", - повідомила Самоніна.

За словами Сергія Марущенка, верстатів можуть позбутись через недофінансування. На думку вчителя трудового навчання, для економії хлопців і дівчат не ділитимуть на групи. Так зараз відбувається у школі №3.

"Згідно програми МОН, уроки трудового навчання діляться на модулі. На уроки ми беремо модулі, які не передбачають роботи на станках, тобто діти шиють на уроках, моделюють, працюють з комп'ютером – ми замінюємо це іншими розділами", - повідомила Тетяна Герман, директорка Сумської школи №3.

Обстежувала обладнання фірма з Кіровоградщини ТОВ "Укрсервіс М". Її головним видом діяльності, за інформацією з Держреєстру, є "збирання безпечних відходів".15 верстатів у третій школі продали за трохи більше півтори тисячі (1736) гривень. На ці гроші закупили діодні лампи. В Управлінні науки та освіти міської ради повідомили, що верстати "фізично зношені та морально застарілі"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми