ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Сумах корегують проекти нових назв декомунізованих вулиць

У обласному центрі засідає робоча група з декомунізації та денацифікації
Depo.
6 січня 2016 08:25
ФОТО: depo.ua
У Сумах корегують проекти нових назв декомунізованих вулиць
У Сумах корегують проекти нових назв декомунізованих вулиць

Вчора розглядали пропозиції небайдужих сум'ян і внесли деякі корективи у вже підготовлений список із 118 вулиць, пише Depo.Cуми з посиланням на повідомлення у Фейсбуці члена робочої групи В'ячеслава Артюха. 

Так, площу Горького запропонували назвати Суджанською, вулицю Доватора перейменувати на вулицю Василя Огієвського, вулиці Малиновського присвоїти ім'я Миколи Данька, вулицю Героїв Сталінграду перейменувати на вулицю Володимира Великого, а вулицю Паризької Комуни на вулицю Братушки, вулиці Стаханова дати ім'я Сергія Єфремова, вулиці Червоних Партизан ім'я Агатангела Кримського, вулицю Комсомольську на Анни Ярославни, а Інтернаціоналістів - на Небесної сотні, провулку Ватутіна повернути історичну назву Копиловський.

У Сумах корегують назви вулиць, які мають декомунізувати - фото 1

У Сумах корегують назви вулиць, які мають декомунізувати - фото 2

Утім, пересічним сумчанам незрозуміло, чим відрізняється, скажімо, назва вул. Єрмака від вул. Сотника "Єрмака". 

Як повідомив у коментарях депутат Сумської міськради від ВО "Свобода" Максим Галицький, ""Єрмак"" - партійний псевдонім Постишева Павла Петровича, радянського партійного діяча, визнаного винним в організації Голодомору в Україні. У свою чергу, сотник "Єрмак" - псевдонім Войцешка Дмитра Олексійовича - командира сотні УПА, що діяла у роки Другої світової війни.

Зазначимо, як підкреслила мешканка вулиці Єрмака, вона усе життя думала, що живе на вулиці, яка назва на честь Тимофія Єрмака, отамана донських козаків, "підкорювача" Сибіру. Тому городянам треба буде пояснювати, чому саме таку назву обрано, переконана сумчанка.

Нагадаємо, в місті розпочалася процедура організації проведення громадського обговорення щодо зміни назви вулиці Герцена.

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми