UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У стічних водах Сум концентрація забруднюючих речовин перевищує норму

Службою лабораторного контролю було виявлено надходження стічних вод із перевищенням показників азоту амонійного, хлоридів та фосфатів

У стічних водах Сум концентрація забрудн…

На очисні споруди з міської каналізаційної системи надійшли стоки із значним перевищенням концентрацій забруднюючих речовин, передає Depo.Київ із посиланням на повідомлення міськради.

Службою лабораторного контролю було виявлено надходження стічних вод із перевищенням показників азоту амонійного – 52 мг/дм3 (норма – 20 мг/дм3), хлоридів – 113,4 мг/дм3 (норма – 79 мг/дм3), ХСК – 904 мг/дм3 (норма – 500 мг/дм3), фосфатів – 11,8 мг/дм3 (норма – 4,9 мг/дм3).

Такі скиди зі значним перевищенням допустимих концентрацій зазвичай здійснюють промислові підприємства, які працюють на території міста. Це призводить до порушень у роботі очисних споруд, в основу якої закладена традиційна технологія очистки стічних вод за допомогою мікроорганізмів активного мулу. Дана технологія є найбільш наближеною до природних умов очищення. Проте її ефективність у значній мірі залежить від збалансованості складу стічних вод.

За словами головного інженера Йосипа Тисівського, такі скиди є грубим порушенням правил приймання стічних вод до системи міської каналізації, які призводять до загибелі біомаси у аеротенках, зниження якості очистки, зайвих витрат підприємства.

На разі працівниками відібрані додаткові лабораторні проби на дослідження сирого осаду в первинних відстійниках, здійснюється мікроскопіювання в аеротенках та вживаються усі можливі заходи для усунення наслідків скиду понаднормових забруднень та відновлення нормального режиму роботи споруд.

Нагадаємо, що у Києві тривають роботи з ремонту величезного колектору для фекалій киян.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook