ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Ромнах відтермінували до літа децентралізацію шкільної бухгалтерії

Останні п`ять років фінансування освітньої галузі міста складало в межах 80 – 85% від потреби
Depo.
6 січня 2016 09:59
ФОТО: depo.ua
У Ромнах відтермінували до літа децентралізацію шкільної бухгалтерії
У Ромнах відтермінували до літа децентралізацію шкільної бухгалтерії

Причиною такого становища є найнижча, серед міст області, наповнюваність класів та висока вартість утримання одного учня ЗНЗ міста. Тому потрібно було шукати шляхи виходу з недофінансування, оптимізувати мережу класів і збільшувати їх наповнюваність. Один із раціональних шляхів вирішення вищезгаданої проблеми це проведення децентралізації ведення бухгалтерського обліку. У такому разі керівник закладу матиме можливість сам вирішувати, яку кількість класів відкривати, чи потрібен розподіл класів на підгрупи та інші питання. Самостійне керівництво коштами свого закладу дає керівникові можливість кожного дня бачити більш реальну картину своїх витрат та вчасно вживати всі можливі заходи по економії коштів, пише Depo.Суми з посиланням на прес-службу Роменської міськради. 

Відповідно до рішення виконкому від 15.04.2015 № 50 планувалось перевести на самостійне ведення бухгалтерського обліку дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади міста з 01 січня 2016 року. 

У зв`язку з освітніми реформами, які заплановані на 2016 рік, законопроект "Про освіту" знаходиться на розгляді у Верховній Раді України, відсутністю 100% фінансування закладів освіти у 2016 фінансовому році, 15 грудня 2015 року на нараді з керівниками навчальних закладів, було прийняте рішення про порушення клопотання перед міською радою про перенесення терміну початку ведення бухгалтерського обліку у закладах освіти з 1 січня на 1липня 2016 року. 

16 грудня 2015 року очільники ДНЗ та ЗОШ звернулись до міського голови Сергія Салатуна з проханням про відтермінування децентралізації ведення бухгалтерського обліку у закладах освіти. 

Рішенням четвертої сесії сьомого скликання від 24.12.2015 депутати міської ради підтримали клопотання відділу освіти про перенесення терміну децентралізації ведення бухгалтерського обліку дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів міста, з 01 січня 2016 року на 01 липня 2016 року.