У передмісті Сум людей атакують кліщі

Семеро сумчан захворіли на хворобу Лайма після укусів кліщів. Такі дані поточного року наводить міський відділ охорони здоров`я

Всі постраждалі відпочивали у приміській зоні - села Піщане, дачний комплекс в районі села Червоне, сади та городи поблизу села Нижня Сироватка та селища Сад, пише Суми.depo.ua.

У 2015 році спостерігається значне зростання поширеності кліщів у Сумській області, особливо іксодових (переносників хвороби Лайма, туляремії, кліщового енцефаліту та інших природно-вогнищевих інфекцій). 

Значне поширення кліщів з другої половини квітня та протягом травня реєстрували у приміській зоні обласного центру, Сумському, Шосткинському, Охтирському, Конотопському та Роменському районах.

За медичною допомогою з приводу присмоктування кліщів до лікувально-профілактичних закладів області у поточному році звернулись 170 осіб. 33 із них призначили превентивну антибіотикотерапію, 124 особи взяли під медичних нагляд в домашніх умовах, а у 13 діагностували хворобу Лайма.

За аналогічний період минулого року за медичною допомогою звернулись лише 48 осіб.

Аби уникнути укусів кліщів, фахівці радять звільняти місце для привалів на природі від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м. При прогулянках покривати голову головним убором, вдягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла. Кожні дві години оглядати себе і своїх супутників, насамперед дітей. Особливо ретельно слід обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.

При поверненні додому необхідно відразу змінити і ретельно оглянути одяг, а також речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо). Захиститись від кліщів допоможуть і спеціальні засоби.

Якщо ж уникнути неприємностей не вдалось, слід негайно звернутись до найближчого травмпункту. Якщо це неможливо, видалити кліща самостійно: повільно витягнути разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою або ж пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.

Після видалення кліща його необхідно спалити, руки вимити ретельно з милом. Ранку змастити розчином йоду або спиртом.

Протягом двох тижнів треба щоденно замірювати температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі - звернутись до лікаря-інфекціоніста.

Більше новин про життя Сум та Сумщини читайте на Суми.depo.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme