UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Cумах на Санаторній реконструюють каплицю

Загальна вартість робіт за результатами аукціону склала 3400 291,20 гривень

У Cумах на Санаторній реконструюють капл…

Сумській держуніверситет провів закупівлю робіт з реконструкції каплиці садиби Штеричевої на вул. Санаторній, 1, передає Depo.Суми із посиланням на "Панораму".

Відповідно до тендерної документації, розміри каплиці становлять 9 на 11 м, висота - більше 4 м. Планують відновити стіни, дах, фасад, прокласти водопостачання і водовідведення, зробити освітлення та електроопалення, впорядкувати прилеглу територію. Загальна вартість робіт за результатами аукціону склала 3400 291,20 грн.

Переможцем процедури стало АТ "Сумбуд", яке обійшло єдиного конкурента - ТОВ "Сумиспецмонтаж". АТ "Сумбуд" за останні 3 роки виграло державних тендерів на суму близько 250 млн грн. Тоді як його конкурент - ТОВ "Сумиспецмонтаж", перемагало в закупівлях тільки раз, в 2017 році.

Йдеться про будівлю, яка розташована на Басах і має досить цікаву історію. Маєток в Басах графиня Штерич отримала в спадок від свого батька М. Донець-Захаржевського в кінці XVIII в. Для будівництва палацу вона запросила відомого слобожанського архітектора, який розробив проект незвичайної асиметричної будівлі в псевдоготичному стилі. У палаці була передбачена будинкова Вознесенська церква. Після смерті графині маєток перейшов у володіння її брата А. Донець-Захаржевського, потім до його дочки, яка продала його вдові В. Гамалій. У 1890-х рр. палац був реконструйований в стилі англійської неоготики за проектом Г. Штольца. Останніми власниками були Б. Золотницький і С. Штейнер.

Фото: Катерина ЄВДОКИМОВА, "Панорама" №34

Зараз на території садиби Штерич розміщується санаторій-профілакторій СумДУ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook