ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Третину статусів учасника АТО у Сумах чомусь отримали правоохоронці

З кінця минулого року держава почала присвоювати особам, які беруть участь в антитерористичній операції, відповідний статус
Depo.
28 квітня 2015 17:34
ФОТО: depo.ua
Третину статусів учасника АТО у Сумах чомусь отримали правоохоронці
Третину статусів учасника АТО у Сумах чомусь отримали правоохоронці

Більше півроку триває епопея з оформленням посвідчень, які дозволяють отримати більш ніж два десятки пільг та соціальних гарантій. Про це пише Суми.depo.ua.

За цей час спеціальна міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів щодо присвоєння статусу учасника бойових дій присвоїла його 1195 особам, зареєстрованим в Сумській області. У тому числі 343 жителям обласного центру.

Цікаво, що трохи менше третини осіб, які отримали посвідчення, - співробітники УМВС в Сумській області, які охороняли правопорядок у зоні АТО. Станом на сьогодні статус отримали 305 правоохоронців. В управлінні СБУ не надають такої інформації, але підтверджують, що їхні співробітники також отримували посвідчення.

Військовослужбовців зі статусом - на порядок менше. Хоча в обласному військкоматі такої статистики чомусь не мають. Вони лише приймають заявки від людей і відправляють інформацію на розгляд міжвідомчої комісії. На даний момент документи відправлені приблизно на 200 осіб, але відповіді від комісії поки що немає.

Сумські військові скаржаться: посвідчення отримати непросто, адже комісія розглядає документи досить тривалий час. Вони дивуються, як тій же комісії вдалося так швидко і у такій кількості розглянути питання по силовиках.

Примітно, що на початку квітня заступник мера Сум Степан Пак, який курує соціальні питання, заявив, що статус АТО отримали тільки 37 військових міста.