ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сумському меру винесли останнє попередження за небезпечні ліфти

Колегія теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області вкотре винесла на розгляд питання щодо організації утримання та безпечної експлуатації ліфтів комунальної власності житлового фонду міста Суми
Depo.
25 червня 2015 17:40
ФОТО: depo.ua

Власне, це питання лише за попередні 12 місяців розглядалося вже сім разів, але суттєвих зрушень щодо його позитивного вирішення, нажаль, не відбувається, пише Суми.depo.ua з посиланням на прес-службу Держгірпромнагляду.

Виступаючи перед членами Колегії, сумський міський голова Олександр Лисенко зазначив, що ні в якому разі не знімає із себе персональної відповідальності за фактичну бездіяльність "Сумижитла" у покращенні ситуації з ліфтами у сумських багатоповерхівках.

За його словами, комунальники майже рік "протопталися" на місці, втрачаючи дорогоцінний час. Адже з кожним роком кількість ліфтів, що потребують на капітальний ремонт та модернізацію невпинно зростає. І якщо раніше основним акцентом у вирішенні існуючої проблеми було перенесення строків експертиз та ремонтів, то сьогодні місцева влада бачить вихід лише один - капітальні ремонти ліфтів без будь-яких відтермінувань. За словами Олександра Лисенка гроші для цього є, необхідно лише їх ефективно використати.

Колегія теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області надала місцевій владі ще один, можливо останній шанс виправити катастрофічне становище у ліфтовому господарстві обласного центру.

Наразі 9 ліфтів розкрадено вщент і не підлягають відновленню, із 827 ліфтів, які експлуатує КП "Сумижитло" СМР, лише 321 має дозвіл на експлуатацію. На даний час у житловому фонді м. Суми вже близько 700 ліфтів (84%) відпрацювало свій граничний термін (25 років) та потребує негайного капітального ремонту.

Головною ж проблемою для залишається диспетчеризація ліфтів. Адже "підйомник", в якого відсутній двосторонній зв'язок із диспетчером, також становить велику небезпеку для мешканців багатоповерхівок. Наразі таких ліфтів налічується понад 450 одиниць.

Більше новин про життя Сумщини читайте на Суми.depo.ua