ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сумським школярам збираються влаштувати "дванадцятирічку"

Міністр освіти Сергій Квіт впевнений, що парламент проголосує за законопроекти, які сьогодні представляють у Міністерстві освіти і науки, зокрема про впровадженя 12-річної середньої освіти
Depo.
27 травня 2015 17:40
ФОТО: depo.ua

Таку думку перед презентацією законопроектів висловив міністр освіти Сергій Квіт, повідомляє depo.ua з посиланням на УНН.

На думку міністра, парламент голосуватиме за нові законопроекти "Про освіту", що включає впровадження 12-річної шкільної освіти та "Про професійну освіту", адже раніше уже впроваджували 12-річку, але потім її скасували.

"Звичайно, парламент голосуватиме. Тут немає ніякого виходу, бо так увесь світ вчиться. Те, що це було скасовано, - то це була ініціатива Табачника без усяких пояснень", - зазначив С.Квіт.

Він наголосив, що це впровадження тягтиме за собою багато змін, але цей процес буде тривалим.

"Звичайно, треба буде дещо міняти, але це не буде рік на рік, процес триватиме певний час, тобто діти йтимуть у перший клас зараз і вчитимуться 12 років", - додав міністр.

Сьогодні МОН презентує законопроект "Про освіту" та "Про професійну освіту". У законопроектах йдеться про збільшення тривалості середньої освіти до 12 років, три етапи вищої освіти (зі ступенями бакалавр, магістр та доктор філософії) без спеціаліста.

Крім того, новим для українського освітнього середовища є принцип освіти впродовж життя, тобто після завершення безперервної освіти людина має змогу вчитися далі: підвищувати чи змінювати кваліфікацію, а також може продовжити навчання після перерви у будь-якому віці.