ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сумським чорнобильцям виділили майже 22 млн

З початку року в області забезпечено надання соціальних гарантій понад 14 тисячам осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи
Depo.
23 квітня 2015 09:46
ФОТО: depo.ua

Про це пише Суми.depo.ua.

За словами заступника директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Геннадія Пономаренко, з 5,3 мільйона гривень, які надійшли з державного бюджету на виконання програм соціального захисту чорнобильців, найбільше коштів - 4,3 мільйона гривень - спрямовано на виплату щомісячної компенсації за продукти харчування, ще 376 тисяч гривень перераховано у вигляді компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю, допомогу на оздоровлення та у разі втрати роботи.

Більше 345 тис. гривень направлено на доплати за роботу на радіоактивно забруднених територіях, виплати підвищених стипендій та надання додаткової відпустки. На забезпечення безкоштовного харчування дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, перераховано понад 274 тисяч гривень.

Крім того, понад 2,2 мільйона гривень з державного бюджету направлено на компенсацію пільг на житлово-комунальні послуги для 10 тис. чорнобильців, повідомив в ході брифінгу чиновник.

"В рамках Державної програми комплексного медико-санітарного забезпечення та лікування онкологічних захворювань постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС з державного бюджету виділено понад 472 тис. гривень, що майже вдвічі більше, ніж торік. Лікування чорнобильців здійснюється в Сумському обласному спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення. Наступного тижня розпочнеться укладання договорів з постачальниками медикаментів для лікування в даному закладі", - розповів Геннадій Пономаренко.

Він нагадав, що фінансування програм соціального захисту чорнобильців здійснюється не лише з державного, а й обласного бюджету.

"На відшкодування пільгових рецептів з обласного бюджету цього року виділено 2 мільйони гривень. Ці кошти розподілені між місцевими бюджетами пропорційно чисельності постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС", - повідомив чиновник.