ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сумські обласні депутати хочуть більше влади

Вони звернулись до Кабміну та Верховної Ради щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування
Depo.
25 травня 2015 08:50
ФОТО: depo.ua

Депутати на 43 сесії Сумської обласної ради 22 травня прийняли Звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з розпорядження землями сільськогосподарського призначення державного значення, пише Суми.depo.ua.

Зокрема у документі депутати просять передати органам місцевого самоврядування повноваження з розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності на територіях, що включені до адміністративних меж місцевих рад.

На їх думку, прийняття відповідного законопроекту сприятиме зниженню соціальної напруги серед громадян шляхом наближення до них органів, які приймають відповідні рішення із земельних питань, підвищенню довіри до місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

"Усе це в свою чергу, - йдеться далі у зверненні, - стане вагомим підґрунтям для формування об'єднаних самодостатніх громад, які будуть володіти відповідними матеріальними та фінансовими ресурсами, територією та об'єктами соціальної інфраструктури, необхідними для ефективного самоврядування, адже земля є основним ресурсом наповнення місцевих бюджетів сільських та селищних громад. Крім того, виконання зазначених функцій саме органами місцевого самоврядування є поширеною міжнародною практикою розвинених країн".

Народні обранці Сумщини сподіваються, що спільними зусиллями можна вирішити проблемні питання землекористування та забезпечити ефективне використання найбільшого багатства нашої країни - її земельних ресурсів.