ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сумські депутати хочуть відібрати у росіян один з місцевих заводів

Сумська міськрада запропонувала забрати контрольний пакет акцій заводу Selmi у російських акціонерів
Depo.
4 червня 2015 07:10
ФОТО: depo.ua
Сумські депутати хочуть відібрати у росіян один з місцевих заводів
Сумські депутати хочуть відібрати у росіян один з місцевих заводів

На сьогоднішній день на ВАТ Selmi (завод "Електрон") триває процедура санації. Щоб не допустити ліквідації та відновити роботу підприємства, Сумська міськрада звернулася до президента і прем'єр-міністра України з проханням задіяти санкції до акціонерів з Російської Федерації, пише Суми.depo.ua.

Перед голосуванням представник трудового колективу повідомив про заборгованість підприємства по зарплаті. За його словами, зараз вона становить 23 млн грн. Він попросив депутатів підтримати проект, в якому йдеться про долю стратегічно важливого для України заводу.

На сьогоднішній день контрольний пакет акцій (51,96%) знаходиться "електрохімічного заводу" (в Красноярському краї в Росії). Це підприємство виграло тендер у 2001 році, після чого російські акціонери своїми діями підштовхували завод до банкрутства. Справа дійшла навіть до того, що Господарський суд Сумської області прийняв постанову про його ліквідацію. Однак тоді сумська влада і об'єднаний профспілковий комітет звернулися до Харківського апеляційного господарського суду і домоглися скасування цього рішення. В результаті процедура санації продовжилася.

Шанс у заводу з'явився після того, як Верховна Рада в лютому цього року передбачила заходи щодо повернення ВАТ Selmi в державну власність. Потім у березні комітет ВР з питань науки і освіти ухвалив рекомендацію - вважати відновлення заводу одним з пріоритетних напрямів.

Сумська міськрада у своєму зверненні просить уряд ініціювати на засіданні РНБО розгляд питання про застосування санкцій до "електрохімічного заводу" та анулювати наказ Фонду державного майна про результати тендеру з продажу пакета акцій ВАТ Selmi. Слід зауважити, що цим документом були оприлюднені переможці тендеру - російські акціонери, які заплатили за контрольний пакет понад 4 млрд грн.

Депутати підтримали звернення до Петра Порошенка і Арсенію Яценюку - "за" проголосували 44 народних обранцця з 46. Градоначальник Сум запевнив, що Сумська міськрада зробить все можливе для відновлення роботи сумських підприємств, пише ТопГород.

Фото rama.com.ua