ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сумські аптеки перевірили на "доступність цін"

Протягом минулого тижня відбувалась перевірка цін на ліки в аптеках та аптечних пунктах обласного центру
Depo.
23 лютого 2016 08:36
ФОТО: depo.ua
Сумські аптеки перевірили на "доступність цін"
Сумські аптеки перевірили на "доступність цін"

Цю роботу виконували відділ охорони здоров’я, управління підприємництва та споживчого ринку, а також управління майна комунальної власності, пише Depo.Суми з посиланням на Муніціпальний портал.

На минулому тижні було направлено 27 листів керівникам аптечних закладів щодо порядку формування цін на ліки та вироби медичного призначення. Керівники аптечних закладів надали управлінню відповідну інформацію. Окрім того, безпосередньо було обстежено 25 аптечних закладів, які розташовані по проспекту Михайла Лушпи, на Покровській площі, вул. Харківській, Інтернаціоналістів, Іллінській, Соборній, Троїцькій, Петропавлівській, Шевченка, Леваневського. Було виявлено, що в окремих із них ціни на однакові ліки різняться у два, а часом і більше, рази.

На цінову політику впливають оптові ціни, обсяг замовленої партії (чим він більше, тим нижче оптова ціна), цінова знижка від виробника, що також зменшує роздрібну ціну. Також трапляється, що звичайні українські препарати не завжди є в аптеках, тому фармацевти пропонують їх закордонні аналоги, які в 2 - 3 рази дорожчі при однаковому хімічному складі препаратів.

Деякі аптеки не дозволили провести моніторинг цін та не надали можливості спеціалістам управління заповнити таблицю роздрібних цін на визначені препарати. Серед таких: аптека приватного підприємства "Анна" ( вул. 1-ша Набережна р. Стрілка, 10); аптека "ЗлатаФармОпт" ТОВ "Фірма "Стара аптека" (вул. Троїцька, 28а); національна мережа аптек "Здоров’я", що зареєстрована в м. Харків.

Вдалося проінспектувати також 25 аптечних пунктів при лікувально-профілактичних закладах Сум. Купити тут ліки можна за тими ж цінами, що у звичайних аптеках. Різниця може мати місце, але не суттєва.

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми