ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сумська ЦМЛ поскаржилася на зубожіння й запровадила платний сервіс

У Центральній міській наказом головлікаря у всіх відділеннях з'явилися платні послуги. Щоправда, поки що тільки на аналізи. Уже в п'ятницю, 19 червня, на місцях з'явилися прайси, які почали діяти з 22 червня
Depo.
24 червня 2015 10:19
ФОТО: depo.ua
Сумська ЦМЛ поскаржилася на зубожіння й запровадила платний сервіс
Сумська ЦМЛ поскаржилася на зубожіння й запровадила платний сервіс

Адміністрація медустанови підтвердила, що в лікарні дійсно тепер здача аналізів - платна процедура. Мовляв, фінансування наскільки мізерне, що грошей на покупку реактивів для проведення аналізів просто немає, пише Суми.depo.ua.

Тому, як вимушений захід, було прийнято рішення зробити процедуру платною, повідомила в.о. головлікаря Наталія Кондратюк (пані Валентина Домінас на даний час знаходиться на курсах, як заявили в ЦМЛ).

За її словами, перед введенням послуги вони ретельно досліджували "ринок аналогічних послуг" у приватних структур, і зробили "доступні ціни, на порядок нижче, ніж у інших". Крім того, керівник лікарні запевнила, що пацієнт має право відмовитися від оплати. Але аналіз все одно доведеться робити, і заплатити кому-небудь таки доведеться.

До того ж, в ЦМЛ відзначили, що попередньо просили у відділу охорони здоров'я виділити 95 тисяч гривень для покупки реактивів, щоб покрити витрати до кінця року. Але там їм відмовили.

Сумська ЦМЛ поскаржилася на зубожіння й запровадила платний сервіс - фото 1Сумська ЦМЛ поскаржилася на зубожіння й запровадила платний сервіс - фото 2

Як прокоментувала ситуацію в СГКЛ №1 начальник міськвідділу охорони здоров'я Ольга Братушка, мінімальна потреба лікарні в реактивах оцінюється в 128 500 гривень. Однак міським бюджетом затверджено лише 48 500 гривень (37,7% від потреби). Тим не менш, у ЦМЛ є гарнийй спеціальний фонд. Медустанова активно працює зі спонсорами, привертає депутатські гроші.

До слова, центральна лікарня дійсно тільки торік залучила коштів від 13 депутатів на загальну суму в 218 тисяч гривень.

Що стосується запровадження платних послуг, вона прокоментувала коротко - "Нічого собі. З глузду з'їхати. Розберемося", бо про нововведення нічого не знала, повідомляє портал 0542.

Нагадаємо, у Сумах відділ охорони здоров'я виселяють з тільки-но відремонтованого приміщення.

Більше новин про життя Сум читайте на Суми.depo.ua