ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Суми пасуть середніх у рейтингу Forbes

Дослідження відображає привабливість українських міст для компаній, які працюють на споживчому ринку
Depo.
14 червня 2015 09:38
ФОТО: depo.ua
Суми пасуть середніх у рейтингу Forbes
Суми пасуть середніх у рейтингу Forbes

Цього року Forbes проаналізував 25 соціально-економічних характеристик у 25 обласних центрах та містах із населенням понад 200 000 мешканців. Традиційно в дослідження не входить Київ. У підсумковому списку немає і Полтави, виконком якої єдиний не надав інформацію за запитом Forbes. Редакція також виключила з дослідження шість міст, над якими Україна втратила контроль: Севастополь, Сімферополь, Донецьк, Луганськ, Горлівку і Макіївку. Про це пише Суми.depo.ua, посилаючись на forbes.ua.

Міста ранжовані за сумарною кількістю балів, отриманих при аналізі 25 характеристик, і об'єднані в шість груп показників. При оцінці за 24-ма характеристиками місто отримувало від одного до чотирьох балів. Наявність міжнародного аеропорту приносила додатковий бал.

Показники

Людський капітал: чисельність населення на 1 січня 2015 року, динаміка чисельності населення порівняно з 2013-м; рівень злочинності у 2014 році на 10 тисяч жителів, кількість тяжких злочинів на 10 тисяч жителів; освіченість (кількість державних вузів III-IV рівня акредитації); сальдо міграції (різниця між кількістю жителів, які приїхали в місто, і кількістю жителів, які виїхали з нього).

Купівельна спроможність. Добробут: середня зарплата в 2014 році, зміна зарплати порівняно з попереднім роком; частка квартир з ціною оренди від 175 гривень за 1 кв. м за друге півріччя 2014-го.

Бізнес-клімат: розвиненість малого бізнесу (надходження єдиного податку на душу населення в 2014 році); відкритість міста для сторонніх інвесторів (прямі іноземні інвестиції на душу населення в 2014 році).

Економічна стійкість: динаміка надходжень до міського бюджету порівняно з 2013 роком; кількість новобудов, зданих в експлуатацію в 2014-му; зміна загальної площі магазинів продуктового рітейлу в порівнянні з 2013 роком.

Інфраструктура: наявність міжнародного аеропорту; кількість міжнародних, національних і регіональних автомобільних доріг; кількість банківських відділень; кількість торговельних центрів, аптек, магазинів побутової техніки та електроніки.

Ділове здоров'я: індекс, який спеціально для Forbes вивела аналітична компанія "Гео-М". Відображає кількість закритих у 2014-му і першому кварталі 2015 року торговельних центрів, банківських відділень, супермаркетів, аптек, магазинів з продажу побутової техніки та електроніки.

Суми пасуть середніх у рейтингу Forbes - фото 1Суми пасуть середніх у рейтингу Forbes - фото 2

 

Джерела: міські виконавчі комітети, Держкомстат, Міністерство освіти й науки, GT Partners, аналітична компанія "Гео-М".

Більше новин про життя Сумщини читайте на Суми.depo.ua