ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сумчани вже задекларували майже 100 мільйонів гривень доходів

Повідомили про свої статки сім "мільйонерів" на загальну суму доходів 17,8 млн. гривень
Depo.
26 лютого 2016 09:03
ФОТО: depo.ua
Сумчани вже задекларували майже 100 мільйонів гривень доходів
Сумчани вже задекларували майже 100 мільйонів гривень доходів

Цьогорічне декларування має свої відмінності від попередніх років, оскільки з 2015 року на фізичних осіб поширюється порядок оподаткування доходів військовим збором. Тому громадяни мають визначати зобов’язання не лише з податку на доходи фізичних осіб, а й з військового збору за ставкою 1,5%. З цією метою з 1 січня введено в дію нову податкову декларацію про майновий стан і доходи, пише Depo.Суми з посиланням на повідомлення прес-служби ГУ ДФС України в Сумській області.

Кількість додатків до нової декларації зменшено з семи до чотирьох. Додатки заповнюються лише при отриманні доходів, які передбачають особливий розрахунок оподаткованого доходу. Наприклад, при отриманні доходів від двох і бльше податкових агентів чи за операціями з інвестиційними активами. 

На Сумщині вже подано 1,4 тисячі декларацій про майновий стан і доходи громадян. Сумчани задекларували майже  98 млн.грн. доходів.  Декларантами буде сплачено 4,7 млн. грн. зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та 1,2 млн. грн.  військового збору.

Найбільш поширені в нашій області такі доходи як спадщина, здача в найм нерухомого майна та іноземні доходи. Приміром, задекларувало отримання доходу від успадкування майна 840 осіб, від здачі в найм нерухомого майна (крім земельної ділянки) – 99 осіб, 66 осіб задекларували іноземні доходи, 26 осіб – інвестиційний прибуток. Також подали дві декларації нерезиденти. 

Порівняно з відповідним періодом минулого року збільшилась не лише кількість поданих декларацій, а й сума задекларованих доходів на 20,3 млн.грн. Сума самостійно визначеного податку збільшилась на 835,4 тис.грн.

З початку року до бюджету надійшло за поданими деклараціями 780,3 тис. грн. податку на доходи з фізичних осіб та майже 76 тис. грн. військового збору.

Нагадаємо, термін подання обов’язкової декларації про отримані доходи за 2015 рік  – до 1 травня 2016 року, а скористатися правом на податкову знижку жителі Сумської області можуть до кінця поточного року.          

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми