Сумчани не готові звикати до землі через кризу - соцопитування

Купівельна спроможність сумчан, як і більшої частини українців, різко знизилася. Але чи змусило це їх повернутися на городи, аби забезпечити себе продуктами харчування?

Про це дізнавалася соціологічна служба Socium rate, передає Суми.depo.ua.

Вона опитала жителів Сум і зробила висновок: чисельність городників продовжує скорочуватися. При цьому підвищення цін в магазинах не викликало у сумчан бажання відкривати "дачний сезон".

Соціологічне опитування проводилося з 21 по 25 березня. У ньому взяли участь 604 респонденти від 18 років. Опитували методом face-to-face. Помилка вибірки не перевищила ± 2,5%. Соціологи запитували: чи саджали сумчани город у 2013-2014 роках і чи планують це робити зараз.

Як з'ясувалося, кількість сумчан, які відвідують свої земельні наділи, щороку зменшується. Навіть цього року частка городників скоротилася на 1,6%. Соцслужба припустила: це пов'язане з великими витратами при посадці городу, що не дає істотної економії для сімейного бюджету. Більше того, іноді це є більш витратним заходом, ніж купівля овочів у магазині чи на ринку.

Тільки 61,5% опитаних сказали, що вони планують займатися земельними роботами в цьому році (торік таких було 63,1%, а позаминулого року - 65,3%).

У розрізі вікових груп найменшу частку городників складає молодь від 18 до 24 років. Переважна більшість любителів землі - у віці 35 років і старше (65-75%).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми