ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сумчани не готові звикати до землі через кризу - соцопитування

Купівельна спроможність сумчан, як і більшої частини українців, різко знизилася. Але чи змусило це їх повернутися на городи, аби забезпечити себе продуктами харчування?
Depo.
6 травня 2015 17:02
ФОТО: depo.ua
Сумчани не готові звикати до землі через кризу - соцопитування
Сумчани не готові звикати до землі через кризу - соцопитування

Про це дізнавалася соціологічна служба Socium rate, передає Суми.depo.ua.

Вона опитала жителів Сум і зробила висновок: чисельність городників продовжує скорочуватися. При цьому підвищення цін в магазинах не викликало у сумчан бажання відкривати "дачний сезон".

Соціологічне опитування проводилося з 21 по 25 березня. У ньому взяли участь 604 респонденти від 18 років. Опитували методом face-to-face. Помилка вибірки не перевищила ± 2,5%. Соціологи запитували: чи саджали сумчани город у 2013-2014 роках і чи планують це робити зараз.

Як з'ясувалося, кількість сумчан, які відвідують свої земельні наділи, щороку зменшується. Навіть цього року частка городників скоротилася на 1,6%. Соцслужба припустила: це пов'язане з великими витратами при посадці городу, що не дає істотної економії для сімейного бюджету. Більше того, іноді це є більш витратним заходом, ніж купівля овочів у магазині чи на ринку.

Тільки 61,5% опитаних сказали, що вони планують займатися земельними роботами в цьому році (торік таких було 63,1%, а позаминулого року - 65,3%).

У розрізі вікових груп найменшу частку городників складає молодь від 18 до 24 років. Переважна більшість любителів землі - у віці 35 років і старше (65-75%).