ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сумчани бажають залишити 9 травня святом

Такі дані соціологічного дослідження служби Socium rate
Depo.
21 квітня 2015 18:46
ФОТО: depo.ua
Сумчани бажають залишити 9 травня святом
Сумчани бажають залишити 9 травня святом

Місяць тому Президент України своїм указом затвердив заходи з відзначення 70-ї річниці Перемоги і вперше встановив 8 травня Днем пам'яті та примирення, пише Суми.depo.ua.

Тим самим Гарант підкреслив перехід нашої країни на Європейську систему вшанування дат Другої світової війни. І хоча 9 травня залишиться вихідним, в Україні посилився політичний тренд за скасування свята Перемоги. Це пов’язане з культом цієї дати у Росії - державі, яку Україна офіційно визнала агресором.

Соціологи служби Socium rate поцікавилися у сумчан їх ставленням до святкування Дня Перемоги. В опитуванні взяли участь 604 респонденти старші за 18 років. Опитування було проведено за методом face-to-face з 21 по 25 березня 2015 року. Помилка вибірки не перевищила ± 2,5%.

Щодо можливого скасування вихідного дня 9 травня 79,1% опитаних висловилися проти, бо вважають його святом для багатьох. У 9,5% відсотків респондентів є особисті плани на цей день, і вихідний доведеться якраз до речі. Решта, 11,4% опитаних, висловилися за скасування вихідного дня.

Прихильників проведення масових заходів на День Перемоги виявилося досить багато - 87,8%. Лише 12,2% респондентів проти. Деякі противники проведення масових заходів мотивували це тим, що побоюються можливих терактів.

Порівнюючи голосування сумчан на виборах до парламенту і рівень підтримки святкування 9 травня соціологи зробили висновок, що це усталена традиція і данина пам'яті предків, а не демонстрація підтримки комуністичної ідеології.