Сумчан закликають допомогти "перезимувати" рибі у водоймах

Серед головних показників якості води для життя риб та інших водних біоресурсів у водоймах є концентрація розчиненого кисню

Сумчан закликають допомогти "перезимуват…

За науковими даними мінімум вмісту кисню (мг/дм3) у воді в зимовий період для виживання риб для різних видів різний (щука, окунь, плітка, короп, лящ – 4,0; вугор річковий – 3,6; білий амур - 3,0); найбільш витривалими до вмісту кисню є в’юн (0,8), карась сріблястий (1,0), лин (2,0). Мінімально допустима рибогосподарська норма становить 4,0 мг/дм3, пише Depo.Суми з посиланням на "Сумидержрибохорону".

Взимку запаси розчиненого у воді кисню дуже виснажуються - виникає задуха та, як наслідок, масова загибель риби, інших водних живих організмів.

Найкращим заходом попередження задухи є прорубування лунок (для забезпечення доступу атмосферного кисню). А щоб ці лунки не замерзали та довго слугували джерелом насичення води киснем, потрібно в них вставляти снопики, виготовлені з трубчастих стебел рослин (наприклад тих, які ростуть по берегах водойм).
Ознакою різкого зниження кисню у водоймі є скупчення біля поверхні води в прорубаних лунках молоді риб, водних жуків та плаваючих личинок комах. Це вже сигнал на сполох - ситуація критична!

Для попередження задухи на водоймах Сумської області постійно проводяться відбори проб води на вміст розчиненого кисню:на озері Чеха(13,4), Блакитних озерах (11,5), Косівщинському водосховищі (10,3), на р. Псел (біля мосту по вул. Прокоф’єва-12,6), р.Сумка (біля мосту на вул.Холодногірська-11,1), р.Стрілка (з мосту по вул.Кругова-8,2), гідрокар’єр c.Новоселиця (13,1), Озеро Олдиш (пд. сторона озера-11,0), р.Сироватка (в 5 м. від мосту-7,1), р.Сула (вище,нижче м.Ромни-9,6), озеро Галенківське (10,4), р.Шостка (вище та нижче скиду ОС КП ВУВКГ, нижче з-ду "Зірка"-10,8), р.Десна (на кордоні Сумської та Чернігівської областей- 6,7), технічний став поблизу ДП "Наумівський спиртзавод" (12,7), ставок біля ПАТ "ШЗХР" (6,07), Краснопільське водосховище (2 км. на зх. від смт. Краснопілля-11,0), р. Боромля (м.Тростянець з мосту по вул.Хмельницького-8,7).

Станом на 25 січня за результатами вимірювань відділом інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Сумській області вміст розчиненого кисню у воді на водоймах Сумщини в нормі і складає: від 6,07 до 12,7 мгО2/дм3.

"Сумирибоохорона" закликає всіх рибалок області, орендарів ставків та взагалі всіх небайдужих громадян допомогти рибі перезимувати, попередити масову загибель водних живих ресурсів у ставках, озерах, водосховищах області шляхом прорубування та облаштування лунок. Такі роботи слід виконувати обережно, із дотриманням заходів безпеки на кризі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme