ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Суд дав умовний термін трьом аферистам, які "вициганили" у довірливого сумчанина квартиру

Ковпаківським райсудом ухвалено обвинувальний вирок стосовно трьох громадян за вчинення шахрайства у великих розмірах відносно особи похилого віку
Depo.
8 липня 2015 11:00
ФОТО: depo.ua
Суд дав умовний термін трьом аферистам, які "вициганили" у довірливого сумчанина квартиру
Суд дав умовний термін трьом аферистам, які "вициганили" у довірливого сумчанина квартиру

Як стало відомо Суми.depo.ua, особи ромської національності, отримавши інформацію, що постраждалий, в силу свого похилого віку та надмірного вживання спиртних напоїв, легко піддається впливу, розробили план спільних дій та розподілили між собою ролі з метою заволодіння квартирою потерпілого на суму 139 тис. грн.

Один з шахраїв видав себе за працівника міліції, відвіз потерпілого до приватного домоволодіння в одному із селищ Сумської області. У подальшому зловмисники періодично приїздили до потерпілого та схиляли його до продажу квартири, мотивуючи це вигаданою історією, що йому не можна мешкати в м. Суми, оскільки його розшукують наркомани і його життю існує загроза.

Отримавши під вигаданими приводами довіру зі сторони потерпілого, шахраї заволоділи паспортом громадянина України та ключами від його квартири для реалізації подальшої афери.

Не розуміючи дійсних намірів вказаних осіб, вважаючи, що йому реально загрожує небезпека в разі повернення до м. Суми потерпілий погодився на продаж своєї квартири та придбання іншої в одному із селищ.

Відновивши обманним шляхом правовстановлюючі документи на квартиру, таким же способом вказані особи отримали від нього доручення на продаж квартири та 10.04.2012 в приміщенні однієї з нотаріальних контор в м. Суми потерпілий посвідчив своїм підписом укладення договору купівлі-продажу квартири, одразу після чого, знову ж таки, зловмисниками був ізольований у тому ж селищі.

Через тиждень один з шахраїв відвіз потерпілого до нотаріальної контори в смт. Білопільського району для оформлення "вигідного капіталовкладення у нерухомість", а саме придбання квартири в одному із селищ.

У червні 2012 року шахраї "озолотились" шляхом перепродажу квартири в м. Суми за $18 тисяч, придбавши для потерпілого квартиру майже без умов для нормального побутового життя в селищі за $5000. Таким чином, злочинці отримали незаконного "чистого" заробітку на суму майже 12 000 доларів США.

Враховуючи всі перелічені обставини справи, характер, зухвалість та ступінь суспільної небезпеки скоєних групою осіб ряду тяжких злочинів, що призвело до порушення конституційних прав і свобод потерпілого, спричинивши йому тим самим як матеріальної, так і моральної шкоди - суд вирішив про можливість виправлення обвинувачених без ізоляції від суспільства.

Як повідомив заступник прокурора Сумської області Сергій Маслюк, при ухвалені вироку суд першої інстанції, насамперед, не врахував позицію потерпілого щодо призначення реальної міри покарання, яка серед іншого ґрунтувалась на невідшкодуванні заподіяної злочином шкоди.

Крім того, ухвалюючи вказане рішення, суд не взяв до уваги доводи державного обвинувача й про те, що один з шахраїв не вперше перебуває на лаві підсудних, а група осіб використала для досягнення злочинного результату присвоєння владних повноважень працівника правоохоронного органу, позбавивши таким чином з використанням психологічного примусу потерпілого волі на тривалий строк, повідомили у прокуратурі.

Вказані дії зловмисників занадто м'яко оцінені судом, у зв'язку із чим прокуратурою Сумської області внесено апеляційну скаргу на незаконний вирок Ковпаківського районного суду м. Суми.

Нагадаємо, як повідомлялося, у Шостці аферисти зняли з банківських рахунків довірливих громадян значні суми.

Ще більше кримінальних новин читайте на Суми.depo.ua