UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Старовинна будівля на Сумщині може стати музеєм

Цей будинок в селі Богданка Шосткинського району понад 120 років тому збудувала донька Костянтина Ушинського, як школу для сільських дітей

Старовинна будівля на Сумщині може стати…

В селі Богданка Шосткинського району збираються відновити будівлю школи ХІХ століття і відкрити там музей Ушинського. Щоб зібрати гроші на ремонт, створюють громадську організацію. Зараз будинок, побудований за гроші Костянтина Ушинського, в занедбаному стані, передає Depo.Суми із посиланням на "Суспільне.Ua".

На відновлення будівлі потрібен мільйон гривень, каже начальниця Шосткинського районного відділу освіти Світлана Петренко. Вона показала, в якому стані зараз находиться приміщення майбутнього музею.

Цей будинок в селі Богданка Шосткинського району понад 120 років тому збудувала донька Костянтина Ушинського, як школу для сільських дітей. До 1990-го року це була діюча початкова школа, в якій навчалися діти Богданки. Потім школярів перевели у сусіднє село, а в будинку залишалась музейна кімната Костянтина Ушинського.

За словами вчителя Ковтунівської школи Володимира Єреся, частину експонатів із закритої школи вкрали.

 "Звідти почали пропадати раритетні речі, а там були і меблі, які належали сім’ї Ушинського, і видання 1854-го року - надруковані праці Ушинського", - розповів вчитель.

За словами начальниці районного відділу освіти Шосткинської РДА Світлани Петренко, споруда знаходилася під охороною держави буквально до недавнього часу, як архітектурна пам’ятка. Рішення про зняття її з реєстру архітектурних пам’яток було прийняте 24 грудня 2013 року.

У відділі охорони культурної спадщини області переконують, що пам'ятка ніколи не втрачала свого охоронного статусу. Уперше її взяли на облік у 1976 році, як місцеву пам’ятку. Цього, 2020, року переоформили документи, згідно зі змінами у законодавстві.

Голова Ковтунівської сільської громади Ніна Стрюк говорить, що громада зараз не може утримувати будівлю: "На даний момент наша громада зовсім не має в сільському бюджеті коштів, хоча він на балансі в сільській раді, даний будинок".

Щоб знайти гроші на відновлення музею, наприкінці минулого року створили громадську організацію "Стежками Ушинського", яка зараз проходить реєстрацію. Учні Ковтунівської школи розробили проєкт майбутнього музею на комп’ютері.

На відновлення музею, створення парку навколо, де зараз хащі, потрібно мільйон гривень, каже Світлана Петренко. Завершити ремонт і відкрити музей планують до 200-річчя з дня народження Костянтина Ушинського - 19 лютого 2023 року.

Нагадаємо, що Перечинський краєзнавчий музей поповнився цікавими експонатами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme