ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

США: Росія зосередила на кордоні рекордну кількість військ та перекинула в Донбас дуже багато зброї

Спільні війська Росії та бойовиків продовжують порушувати Мінські домовленості
Depo.
23 квітня 2015 11:41
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у офіційній заяві поширеній Державним департаментом США, передає depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Документ відзначає, що "російсько-сепаратистські сили тримають значну кількість артилерії та численні ракетні установки на територіях, де розміщення подібних військових систем заборонено угодами Мінськ-2".

Державний департамент також відзначає, що російські військові перекинули додаткові системи ППО до східної України і деякі з них наблизили до лінії фронту.

"Це найвища кількість російських систем протиповітряної оборони у східній Україні з серпня 2014-го року", - відзначає заява.

Окрім того Держдеп відзначає, що "російські та сепаратистські сили концентрують у східній Україні обладнання для оперативного керування військами".

"Спільні російсько-сепаратистські сили вже тривалий час проводять у східній Україні все більш складні військові вишколи. Все більш складна природа цих вишколів не лишає сумніву, що у ньому бере участь Росія. Вишколи також включають російські безпілотники, що я безперечним доказом російської присутності", - заявляє Державний департамент США.

Документ також відзначає нарощування російських військ на кордоні з Україною.

"Після періоду збереження певного рівня присутності своїх військ вздовж кордону, Росія знову відправляє до нього додаткові підрозділи. Таким чином кількість російських військ на кордоні з Україною стане найбільшою з жовтня 2014-го року. Росія також перегрупувала військові підрозділи біля Бєлгорода, навпроти Харкова", - повідомляє Держдеп.

Держдеп також відзначає, що "Росія продовжує доправляти важке озброєння до східної України з час входження у силу режиму припинення вогню відповідно до угод Мінськ-2 15-го лютого".