ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сорок сіл і одне селище на Сумщині змінять назви в рамках декомунізації

Український інститут національної пам'яті підрахував, наскільки масштабними будуть зміни в областях, і розповів про терміни реалізації програми з перейменування
Depo.
11 червня 2015 10:53
ФОТО: depo.ua
Сорок сіл і одне селище на Сумщині змінять назви в рамках декомунізації
Сорок сіл і одне селище на Сумщині змінять назви в рамках декомунізації

В рамках декомунізації, оголошеної урядом, в Україні за півроку доведеться змінити назви 3% населених пунктів, пише Суми.depo.ua з посиланням на ТопГород.

Співробітники Українського інституту національної пам'яті та волонтери обробили дані та оновили список міст і сіл, які підлягають перейменуванню. Іноді їм доводилося звертатися до істориків, оскільки деякі назви вимагають роз'яснення. З 29733 населених пунктів країни будуть перейменовані 871. Вони можуть повернути собі історичні назви або визначитися з новими.

У Сумській області свої назви змінять 1 смт та 40 сіл (станом на 10 червня). За словами експертів, список може доповнюватися, але незначно.

Для перейменування населених пунктів є 9 місяців - 6 місяців на громадське обговорення і 3 місяці на ухвалення рішення Верховною Радою. Примітно, що своє рішення громадськість повинна прийняти до 21 листопада - в символічний для цієї події День гідності та свободи.

Більше новин про життя Сум та Сумщини читайте на Суми.depo.ua.