ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Голова облради хоче самостійно "стригти купони" з розробників сумських надр

Семен Салатенко ініціює відповідне звернення до Кабміну щодо порядку надання спецдозволів
Depo.
27 січня 2016 12:22
ФОТО: depo.ua
Голова облради хоче самостійно "стригти купони" з розробників сумських надр
Голова облради хоче самостійно "стригти купони" з розробників сумських надр

За підсумками поїздки до Кабінету міністрів України, де відбулася нарада з представниками облрад щодо реалізації змін до Порядку надання спецдозволів на користування надрами, голова Сумської обласної ради Семен Салатенко пропонує підтримати ради інших регіонів, які звертатимуться до уряду з проханням скасувати зміни до урядової постанови №615, якою передбачаються організаційні зміни у видачі дозволів на розробку надр, пише Depo.Cуми з посиланням на прес-службу облради.

За наявної інформації, з 5462 виданих спецдозволів на надрокористування на близько 1500 ділянках не розпочато роботи. 72% непогоджених заявок саме облрадами. 8 областей не задовольнили жодної поданої заявки, у 40% випадках проекти заморожені через земельні питання.

Обласні ради не хочуть надавати погодження, адже хочуть самі вирішувати, кому давати дозволи, аби всі кошти йшли до місцевих бюджетів. Вони також хочуть мати соціальні угоди з компаніями. До того ж кажуть про проблеми в регіоні від діяльності компаній, про екологічні наслідки, розбиті дороги.

Семен Салатенко вважає, що ця постанова суперечить принципам децентралізації, звужує права регіонів, в тому числі й фінансові: "У регіонів поступово забирають все: потужні підприємства податки платитимуть у Києві та Харкові... дозволи... а нам у регіонах залишать розбиті дороги, непрофінансовані заклади ПТО та пільговий проїзд. Це геноцид...".

Він дав доручення відпрацювати це питання і винести на найближче засідання сесії обласної ради. 

Згідно з запропонованою урядовою Постановою змін, "Держгеонадра" надсилає для розгляду відповідним органам місцевого самоврядування запити компаній, аби останні отримали дозволи на розробку надр. Рада має 30 днів, аби відпрацювати питання і надати вмотивовану відповідь, а сесія відбувається раз на квартал. Якщо ж протягом зазначеного терміну відповіді не отримано, "Держгеонадра" має право власне надати дозвіл.

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми