Псевдоміліціонери видурили з мешканців Сумщини значні кошти

Понад 12 тисяч гривень перерахували шахраям двоє жителів області, рятуючи синів від уявної кримінальної відповідальності

Схема, за якою діяли аферисти, доволі проста: телефонний дзвінок з повідомленням "жертві" про родича, який знаходиться в райвідділі в якості підозрюваного і пропозиція залагодити "питання" за гроші. Саме в таку шахрайську пастку втрапила 68-річна мешканка Конотопа, син якої проживає в Шостці, пише Суми.depo.ua.

Вдень на мобільний телефон пенсіонерки з Конотопа надійшов дзвінок з незнайомого номера. Співрозмовник, голос якого був схожий на голос її сина, прохав про допомогу. За його словами, він потрапив у міліцію за бійку. Щоб залагодити «справу», потрібно поповнити вказаний номер мобільного зв'язку на 3 000 гривень. Розгублена пенсіонерка одразу перерахувала гроші.

Щоб з'ясувати всі обставини затримання її сина, жінка поїхала до Шостки. Однак по дорозі надійшов черговий телефонний дзвінок з проханням додатково перерахувати ще 3 000 гривень. Приїхав у місто, жінка позичила гроші у рідні і знову виконала прохання телефонуючого. Лише після цього зв'язалася з сином, а поспілкувавшись з ним, усвідомила, що стала жертвою шахрайства.

За аналогічною схемою наступного дня на 6000 гривень збагатив кишені псевдоміліціонерів і 42-річний шосткинець.

За даними фактами в міліції відкриті кримінальні провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Нагадаємо, як повідомлялося, шахрайства на грунті порятунку близьких родичів від тюрми стають дедалі розповсюдженішими.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми