Прокуратура Сумщини заявляє про навмисне затягування суддями слідства

Наглядовим відомством проводиться досудове розслідування кримінального провадження стосовно двох суддів, які під час Революції Гідності безпідставно обрали запобіжні заходи стосовно чотирьох учасників мирних акцій у вигляді домашнього арешту та двом – у вигляді особистого зобов’язання

Прокуратура Сумщини заявляє про навмисне…

Вказані рішення прийняті суддями за відсутності будь-яких доказів причетності підозрюваних до вчинення кримінальних правопорушень (захоплення та блокування адміністративної будівлі Сумської обласної ради в ніч з 26 на 27 січня 2014 року), а також доказів наявності ризиків перешкоджання затриманими особами розслідуванню кримінального провадження у будь-який спосіб, пише Суми.depo.ua з посиланням на прес-службу прокуратури.

Стосовно двох учасників мирних акцій рішення суддів місцевого суду про обрання запобіжних заходів у подальшому скасовані апеляційним судом, яким зазначено, у тому числі, про відсутність доказів існування обґрунтованої підозри у вчиненні ними кримінального правопорушення.

Вказаним служителям Феміди 13.03.2015 вручено письмові повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 375, ч. 3 ст. 371 КК України, складені напередодні заступником Генерального прокурора України.

Одна з суддів рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 19.05.2015 відсторонена від посади, у іншої закінчився 5-ти річний строк, на який її призначено суддею, у зв'язку з чим клопотання про відсторонення від посади не вносилось.

За результатами розслідування 24.04.2015 та 29.04.2015 підозрюваним та їх захисникам повідомлено про завершення досудового розслідування та надані матеріали для ознайомлення.

Незважаючи на те, що судді та їх захисники мали більш ніж достатньо часу для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, обсяг яких становить 14 томів, протягом більш як двох місяців ознайомлення вони не закінчили. Натомість, підозрювані обрали тактику затягування слідства, у тому числі в спосіб заявлення чисельних клопотань про проведення процесуальних дій, результати яких не матимуть значення для встановлення істини у провадженні та, відповідно, не можуть бути використані в суді як докази жодною зі сторін процесу.

Після відмови у задоволенні таких клопотань підозрюваних і їх захисників відповідні процесуальні рішення прокурора чи слідчого обов'язково оскаржуються ними слідчим суддям, а ті, у свою чергу, в порушення принципу змагальності кримінального процесу, зобов'язують слідчого проводити відповідні процесуальні дії, які захисник здатен і зобов'язаний проводити самостійно в інтересах сторони захисту.

Крім того, зважаючи на умисне затягування підозрюваними і їх захисниками процесу ознайомлення з матеріалами досудового розслідування прокурором шляхом подання відповідних клопотань у порядку ч. 10 ст. 290 КПК України неодноразово ініціювалося перед слідчим суддею питання встановлення строку, після спливу якого підозрюваний та його захисник вважатимуться такими, що реалізували своє право на ознайомлення з матеріалами досудового розслідування.

Так, протягом травня-червня поточного року слідчим тричі відмовлено в задоволенні зазначених клопотань прокурора, та ще близько 10 разів перенесено дати судових засідань з розгляду цих клопотань. Лише 30.06.2015 слідчим суддею задоволено таке клопотання стосовно однієї із суддів та встановлено строк до 14.07.2015, після спливу якого підозрювана і її захисник вважатимуться такими, що реалізували своє право на ознайомлення з матеріалами досудового розслідування. Відповідна ухвала отримана прокуратурою області лише 01.07.2015. Стосовно іншої судді таке рішення наразі не прийнято, тому слідчому судді внесено повторно клопотання про визначення такого строку.

Крім того, звертає на себе увагу факт безпідставного задоволення слідчим суддею у червні поточного року заяв підозрюваних про відвід прокурора у провадженні стосовно них. Вказані рішення постановлені без дослідження доказів існування підстав для відводу. У той же час можливість оскарження ухвали слідчого судді про відвід прокурора КПК України не передбачена.

Зважаючи на такі обставини, прокуратурою області стосовно слідчого судді, який постановив відповідні ухвали, розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 375 КК України.

Нагадаємо, як повідомлялося, прокуратура на Сумщині розпочала кримінальне провадження щодо рішення суду у справі "Революції Гідності".

Більше новин про життя Сумщини читайте на Суми.depo.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme