ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Прокуратура Сумщини розповіла про основні схеми телефонних "лохотронів"

За останні півроку в області почастішали випадки шахрайств, що здійснюються за допомогою мобільного зв’язку
Depo.
1 липня 2015 15:56
ФОТО: depo.ua
Прокуратура Сумщини розповіла про основні схеми телефонних "лохотронів"
Прокуратура Сумщини розповіла про основні схеми телефонних "лохотронів"

Потерпілі, як правило, описують одні й ті ж схеми, за якими працюють злочинці. Про це пише Суми.depo.ua.

Одна з них така: громадянам з невідомого (або прихованого) номера телефонує незнайомець, представляється працівником правоохоронного органу та повідомляє, що їх близький родич затриманий працівниками міліції. З метою "вирішення питання" щодо звільнення шахраї пропонують перерахувати на банківський рахунок певну суму коштів. "Це повний абсурд. Жоден працівник міліції не буде по телефону вимагати хабар", -   пише сайт прокуратури області.

Інша поширена схема злочинців - невідома особа телефонує на мобільний телефон до користувача банківських послуг, представляється працівником банку і повідомляє, що потрібно терміново заблокувати картку користувача, бо з неї, наприклад, намагаються зняти кошти. Для цього шахраї просять назвати номер своєї карти та, головне, він-код, який вказаний на зворотньому боку картки. При цьому вони володіють всіма анкетними даними клієнтів, за рахунок чого створюють враження справжніх працівників служби безпеки банку. Виконавши умови шахраїв, потерпілі отримують смс-повідомлення про те, що з їх рахунку знято кошти.

Ще одна відома сфера шахрайств - Інтернет-оголошення щодо продажу речей. Потенційний покупець телефонує і просить повідомити реквізити банківської картки для оплати товару. Згодом телефонує знову й просить продиктувати код, який попередньо надійшов у SMS-повідомленні, що нібито підтвердить переведення коштів на банківський рахунок. Невдовзі на телефон особи надходить нове повідомлення про те, що з її банківської картки знято кошти.

Прокуратура Сумщини вкотре просить громадян бути обачними і не довіряти незнайомим особам, які телефонують з різними проханнями.

Більше новин про життя Сумщини читайте на Суми.depo.ua