Правоохоронців Сумщини підозрюють у "кришуванні" піщаного бізнесу, який нищить ліси

Кілька років у трьох селах Роменського району (Піски, Бобрик і Вовківці) невідомі особи розривають піщані кар'єри там, де добувати пісок заборонено

Правоохоронців Сумщини підозрюють у "кри…

Директор ДП "Роменський агролісгосп" Володимир Мурай, говорить, що для району це - екологічна катастрофа, передає Суми.depo.ua з посиланням на sumypost.com. "Ми зверталися в міліцію неодноразово. Але вони нічого не відповідають, сміються і все. Все проходить безкарно", - нарікає директор.

Працівників лісгоспу хвилює не стільки крадіжка піску, скільки те, що злочинці руйнують лісовий масив. Вибираючи пісок технікою, вони підривають коріння дерев. Деякі рослини падають відразу, інші - вмирають роками. А як говорять лісники, сосні потрібно в середньому 60 років, аби вирости. 

Володимир Мурай звернувся до відділення "Міжнародного комітету по боротьбі з корупцією і тіньовою економікою" в Сумській області. Його голова Дмитро Мальцев розповів: "Достовірно відомо з різних джерел, що працює невелика кількість людей, яка має 5 автомобілів вантажних і систематично займається видобутком піску". Він додав, що цілком імовірно, що піщаний "бізнес" у Роменському районі "кришують" правоохоронні органи.

Начальник Роменського міськвідділу УМВС України в Сумській області Віталій Гринь з цього приводу говорить: кримінального злочину немає, а міліція вже склала один адмінпротокол на приватну особу, яка нелегально видобувала пісок. "Там же кар'єра немає. Просто в лісі брали пісок. Криміналу тут немає, пісок не є корисною копалиною. Директор "Агролісу" неправильно подав інформацію, більше питань до нього", - зазначив пан Гринь.
 
Екологічна ж інспекція в Сумській області дала несподівану відповідь - у знищенні лісу в Роменському районі винні самі лісники. Згідно офіційного листа лісовий і земельний покрив на території підприємства руйнується "внаслідок бездіяльності посадових осіб ДП "Роменський агролісгосп". За версією екологів, лісники недостатньо охороняють територію, яка знаходиться в зоні контролю підприємства.

Голова Роменської РДА Валерій Білоха розводить руками - у районі немає легального кар'єру, де люди могли б видобувати сировину для будівництва. Необхідно створити комунальне підприємство, яке надавало б людям місце для видобутку піску. Але для цього потрібні гроші. Чиновник має намір підняти це питання на обласному і навіть всеукраїнському рівні. А поки - сосни в Роменському районі продовжують падати.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme