Повстання "жуків": Чи захлинеться протест чиновників проти сумського мера
На майдані Незалежності працівники розігнаного Департаменту містобудування встановили намети
Розігнаний сумським мером Департамент містобудування, архітектури та земельних відносин міськради відтепер має вуличну прописку - позбавлені своїх кабінетів працівники встановили намети на майдані Незалежності навпроти вікон свого кривдника, констатує Depo.Суми.
Чи стане цей протест приводом для поступок з боку міської влади, яку уособлює "тимошенківець" Олександр Лисенко? Чи захлинеться через те, що мотивацією протестувальників є далеке від революційного бажання зберегти чиновничі потфелі?
Варто зазначити, що більше чотирьох десятків працівників департаменту стали учасниками протистояння між новим мером і керівниками, яких призначав "ненависний" Лисенку ще його попередник Геннадій Мінаєв.
Лінія Жука
Протягом своєї першої каденції Олександр Лисенко разом із першим заступником Володимиром Войтенком і керуючим справами Віктором Волонтирцем з відносною успішністю "зачистили" міську владу, призначивши на ключові посади переважно людей з партбілетом, де красується підпис Юлії Тимошенко. Але з головним архітектором Володимиром Биковим та керівником департаменту містобудування Анатолієм Жуком їм впоратись не вдалось.
Численні спроби звільнити Жука і Бикова закінчувалися судовими рішеннями про незаконність таких звільнень і поновлення звільнених.
Тоді міський голова пішов традиційним у таких випадках шляхом - вдався до реорганізації. За його ініціативи Сумська міська рада прийняла рішення від 27 січня 2016 року, згідно якого Департамент містобудування та земельних відносин СМР підлягає ліквідації. Натомість було утворено управління архітектури та містобудування, а звільненим працівникам ліквідованого департаменту запропонували інші посади.
Виявилося, що і це рішення не ідеальне за своєю юридичною чистотою. Тому після направлення до суду адміністративного позову про визнання вказаного рішення незаконним та його скасування Сумський районний суд Сумської області зупинив дію рішення СМР щодо ліквідації департаменту.
У міськраді вирішили не чекати милості від апеляційних інстанцій і просто не помітили судовий вердикт: у дверях кабінетів департаменту змінили замки і "опечатали" двері.
Але такий крок не залишився непоміченим обласною прокуратурою, яка останнім часом почала дещо активніше реагувати на спірні рішення і дії сумської влади. І вже у травні слідчим відділом прокуратури Сумської області було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками в діях посадових осіб Сумської міської ради кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172 (грубе порушення законодавства про працю, вчинене повторно) та ч. 3 ст. 382 (невиконання судового рішення, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище) КК України.
На цьому прокурори не зупинилися і провели обшуки у міськраді, вилучивши електронні носії і документи. Втім, наразі прокурори утримуються від будь-яких прогнозів щодо перспектив цієї кримінальної справи.
Чиновничий майдан
Варто зазначити, що обшуки відбувалися на фоні пікетового протесту працівників ліквідованого департаменту містобудування. Протесту, до якого сумчани поставилися доволі байдуже: мало того, що у містян за останні роки вже випрацювався певний імунітет до численних "майданів", так тут ще й мова йде про чиновників, до яких у більшості людей навряд чи можна видавити хоч каплю співчуття.
З іншого боку, треба віддати належне автору цього протесту Анатолію Жуку, який обрав доволі вдалий час, що може каталізувати процеси і призвести якщо і не до революційних змін у міськраді, але принаймні до певних поступок з боку мерської команди.
Також варто врахувати, що у боротьбі з "Батьківщиною" Жук має ситуативного, але доволі серйозного союзника - президентську вертикаль. З огляду на наміри сумського губернатора Миколи Клочка дещо "пощипати" сумський бют, в його інтересах так чи інакше посприяти Жуку. Можливо таке сприяння повстанцям вже забезпечено, оскільки їх жодним чином не чіпають правоохоронці, а, швидше, охороняють їх від можливих провокацій.
Отже, якщо у Сумах раптом переможе "чиновничий майдан", можна буде сміливо стверджувати, що він насправді був "чиновничим".
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми