ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Помічнику Царьова у Чернігові продавали торф за заниженими цінами

Державне підприємство "Чернігівторф" у 2013-2014 роках продавало "Інноваційно-фінансовій компанії" торф за заниженими цінами
Depo.
27 січня 2016 14:07
ФОТО: depo.ua
Помічнику Царьова у Чернігові продавали торф за заниженими цінами
Помічнику Царьова у Чернігові продавали торф за заниженими цінами

Про це свідчить ухвала Новозаводського районного суду міста Чернігова від 11 січня, пише Depo.Суми з посиланням на "Наші Гроші".

Держфінінспекція встановила, що 10 вересня 2013 року "Чернігівторф" уклав із ТОВ "Інноваційно-фінансова компанія" договір поставки торфу фрезерного для виробництва брикетів. Термін дії договору – з 10.09.2013 по 31.12.2014.

За вказаний період держпідприємство відвантажило фірмі понад 32 тис тонн торфу на суму 2,27 млн грн.

За договором ціна становила 70 грн/т. 

Як встановило слідство, це на 35 грн нижче від його собівартості, внаслідок чого держпідприємству було завдано збитків на суму 541 тис грн.

Разом з тим у 2013 році, згідно з калькуляцією держпідприємства, діюча оптова ціна торфу фрезерного становила 180 грн за 1 тонну. 

Відтак, "Чернігівторф" продавав торф за ціною на 110 грн. нижчою, ніж встановлена розпорядчим документом. Як результат, "Чернігівторф" недоотримав доходів на суму 1,7 млн грн.

З метою підтвердження висновку ДФІ у листопаді минулого року суд призначив судово-економічну експертизу.

"Інноваційно-фінансову компанію" у 2007 році заснували Анатолій Долеско і син колишнього представника Партії регіонів, екс-заступника голови РНБО Володимира Сівковича Віктор. Після загибелі Віктора Сівковича у 2009 році його частку було переписано на його брата Олександра, який пробув у засновниках фірми до 2013 року.
А частку Долеско було переписано на ТОВ "Центр української культури та мистецтва", яке він і заснував. 

У 2010 році фірму змінила Світлана Ігнатова з Чернігова, яка теж входила до складу засновників вказаної компанії. Нагадаємо, що Ігнатова і «Центр української культури та мистецтва» є засновниками ТОВ "Докас", яке отримало 0,23 га біля Софійського собору у Києві. Директором "Докасу" є Роман Віталійович Кучеренко.

У вересні 2013 року, якраз коли було укладено договір з "Чернігівторфом", замість Сівковича до складу "Інноваційно-фінансової компанії" увійшли Роман Кучеренко і Моцун Олександр Іванович, який у 2012-2014 рр був помічником колишнього нардепа від Партії регіонів сепаратиста Олега Царьова. Цей склад засновників не змінювався протягом дії договору.

Нинішніми засновниками "Інноваційно-фінансової компанії" є Роман Кучеренко (10%), Анатолій Долеско (45%) і ТОВ "Компанія з управління активами "Ейві Інвестмент" (45%). Засновником КУА "Ейві Інвестмент" є чернігівець Анатолій Атрошенко, батько мера Чернігова Владислава Атрошенка. У 2010 році останній був обраний депутатом Чернігівської облради, у 2012-2014 рр – був народним депутатом від Партії регіонів, а у 2014 р знову був обраний до Верховної Ради вже від партії "Блок Петра Порошенка".

Долеско у 2014-му теж балотувався до Верховної Ради (як самовисуванець), але не пройшов. Він входить до спостережної ради ПАТ "Чернігівський завод радіоприладів".

З липня 2015 року директором "Інноваційно-фінансової компанії" є Кучеренко Віталій Робертович. Він є директором ТОВ "Будівельна компанія Київрембуд", яке, за даними ЗМІ, було основним підрядником "Еліта центру". Крім того, у 2011 році Віталій Кучеренко був директором ТОВ "Сі Буд Сістем", власником якого є Ілля Марчевський. "Сі Буд Сістем" було субпідрядником монополіста з утилізації небезпечних речовин (ТОВ "С.І. Груп Консорт ЛТД") в Україні у 2011 році, коли Міністерство природи очолював Микола Злочевський.

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми