Поліція вкотре закликала не вірити шахрайству із "блокуванням" банківських карт

Черговою жертвою невідомих зловмисників став 63-річний охтирчанин, який "подарував" їм 20 тисяч гривень.

Як повідомляє Depo.Cуми з посиланням на прес-службу Національної поліції, поліцейським постраждалий розповів, що на його мобільний зателефонував чоловік, представився працівником банку і повідомив, що його картку заблоковано. Для її "розблокування" запропонував назвати код, який прийде на мобільний. Власник картки погодився і назвав невідомому секретну інформацію, після чого чоловікові прийшло інше СМС - вже про зняття з рахунку грошей в сумі 20 тисяч гривень.

В поліції за даним фактом відкрили кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України "Шахрайство", в рамках якого ведуть пошуки зловмисника. Разом з тим, правоохоронці вкотре застерігають жителів області від подібних аферистів та радять не довіряти телефонним незнайомцям, які видають себе за працівників банку, працівників поліції, тощо. Не можна називати по телефону жодної секретної інформації, кодів, своїх персональних даних або іншу інформацію, якою можуть скористатись шахраї для проведення грошових операцій.

Depo.Суми нагадує, що коди в СМС приходять у випадку, коли готівка знімається в банкоматі без картки. Також шахраї можуть вимагати назвати їм секретний тризначний код, розташований на зворотному боці картки - завдяки йому відбувається оплата товарів чи послуг в інтернет-магазинах або переказ грошей через онлайн-сервіси.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми