Пил та формальдегід: Екологи розповіли, чим дихають сумчани

Упродовж минулого місяця у Сумах було відібрано 1290 проб атмосферного повітря


 

 

У Сумах у березні відбір проб атмосферного повітря відбувався на трьох стаціонарних постах спостережень за забрудненням (ПСЗ), які розташовані за адресами: вул. СКД, 26 (ПСЗ № 3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ № 4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5), передає Depo.Суми із посиланням на повідомлення міськради.

Упродовж минулого місяця відібрано 1290 проб атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації по місту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі по діоксиду азоту в 1,8 раза, пилу в 1,7 раза та формальдегіду в 1,2 раза. Інші інгредієнти, що визначались, нижче санітарних норм.

За даними Сумського обласного центру з гідрометеорології у березні на ПСЗ № 5 середньомісячний вміст по діоксиду азоту перевищував рівень ГДК в 2,5 раза.

Перевищення максимально разової ГДК зафіксовано по пилу в 1,2 та 1,4 раза на ПСЗ № 5: 9 березня о 19:00 при південному напрямку вітру зі швидкістю 3 м/с; 13 березня о 19:00 при південно-західному напрямку вітру зі швидкістю 2 м/с; 14 березня о 19:00 при південно-східному напрямку вітру зі швидкістю 3 м/с; 19 березня о 19:00 при південно-західному напрямку вітру зі швидкістю 2 м/с; 27 березня о 19:00 при штилі.

15 березня на ПСЗ №4 о 01:00, 13:00 та 19:00 зафіксовано значне підвищення максимально разової концентрації, але нижче за ГДК, по діоксиду сірки при південно-східному напрямку вітру зі швидкістю від 3 до 6 м/с.

У порівнянні з попереднім місяцем забруднення атмосферного повітря міста по пилу, діоксиду азоту, оксиду азоту, формальдегіду збільшилося, по діоксиду сірки, оксиду вуглецю та аміаку зосталося майже на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у березні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря проводила авіаметеорологічна станція Суми.

Джерело фото: mistopatriot.blogspot

Нагадаємо, що екологи вимагають зупинити роботу Понінківської картонно-паперової фабрики

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми