ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Підприємцям з сумського "Євробазару" доведеться переоформити "групу" оподаткування

Для підприємців змінюються правила господарської діяльності
Depo.
11 лютого 2016 16:31
ФОТО: depo.ua
Підприємцям з сумського "Євробазару" доведеться переоформити "групу" оподаткування
Підприємцям з сумського "Євробазару" доведеться переоформити "групу" оподаткування

У Державної податкової інспекції у м. Сумах відбулося засідання "круглого столу", на якому обговорювалося здійснення торгівельної діяльності на території новобудови, пише Depo.Суми.

На території Центрального ринку Сум наразі здійснюють господарську діяльність 1584 підприємців, з них 887 платники єдиного податку, які декларують доходи отримані від здійснення господарської діяльності та сплачують податки. За результатами роботи 2015 року від вказаної категорії суб’єктів господарювання надійшло до бюджету 1,5 млн. гривень. 

Поряд з цим, 375 суб’єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб, які орендують торгівельні місця, податків не сплачують, а 322 особи навіть не мають державної реєстрації, як СПД. 

Основна кількість підприємців здійснюють діяльність на ринках та працюють на спрощеній системі оподаткування із застосуванням першої групи єдиного податку, що відповідає вимогам  ст. 291 Податкового кодексу України. 

Згідно норм законодавства, до першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує  300 000 гривень. 

Оскільки ж до торгових місць на ринках не належать магазини, то будівля торгівельного центру "Євробазар" не підпадає під категорію "торгове місце", а підприємець, який здійснює роздрібний продаж товарів у магазині, розташованого на території ринку, не може бути платником єдиного податку першої групи і не може здійснювати свою діяльність в торгівельному центрі. 

Бажаючі працювати в новому приміщенні обов’язково мають перейти на другу групу єдиного податку. Для цього необхідно подати заяву до податкової інспекції не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми