ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Партія сказала "треба": Мер Сум "співає" в один голос з Тимошенко

Міський голова звертається до Президента України Петра Порошенка щодо регулювання процесу підвищення тарифів на газ та електроенергію
Depo.
19 травня 2015 13:15
ФОТО: depo.ua
Партія сказала "треба": Мер Сум "співає" в один голос з Тимошенко
Партія сказала "треба": Мер Сум "співає" в один голос з Тимошенко

Суми.depo.ua наводить повний текст звернення Олександра Лисенка до Президента.

"Шановний Петре Олексійовичу!

Звертаємося до Вас, як до гаранта Конституції, який покликаний відстоювати інтереси, права та свободи громадян України.

З огляду на стрімке зростання цін на житлово-комунальні послуги, що призвело до посилення соціальної напруги та гострого відчуття соціальної несправедливості у нашому суспільстві, вважаю своїм обов'язком наголосити на негайному вирішенні питань врегулювання формування тарифів. Непомірне підвищення тарифів на сьогодні означає перехід значної кількості українців із статусу малозабезпечених в жебраки та фактично ставить людей за межу виживання.

26 лютого 2015 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняла Постанову № 220 "Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню", згідно з якою в рази збільшується ціна електроенергії для населення. Сумчани вже отримали рахунки за новою ціною - без перебільшення - це був шок.

3 березня 2015 року, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняла Постанову № 583 "Про встановлення роздрібних цін на природний газ, що встановлюється для потреб населення", якою впроваджено підвищення ціни на газ для населення на 280%.

Як відомо, на сьогоднішній день Україна самостійно видобуває близько 19,5 млрд. кубометрів газу при попиті населення в 21,5 млрд. кубометрів. При цьому вартість видобутку блакитного палива дозволяє встановити ціну на газ для населення у розмірі 2 356 грн. на противагу ціни, що запропонована Урядом у розмірі 7 188 грн., навіть з урахуванням 2 млрд. кубометрів імпортованого газу, якого бракує.

Така надзвичайно велика різниця вказує на закладені надприбутки для власників енергетичних компаній, якими до цього часу залишаються олігархічні структури. Вони продовжують звалювати на громадян та державу тягар фінансових зобов'язань перед їхніми приватними інтересами.

Ми переконані, що питання наповнення держбюджету має бути вирішено за рахунок впровадження націоналізації, повернення у державну власність стратегічних об'єктів народного господарства та переадресації усіх соціальних платежів на олігархів та громадян з високим рівнем прибутків.

Тому просимо Вас для нормалізації тарифної політики і запобіганню вибухів, збереження миру та толерантності, вжити наступних заходів:

1. Скасувати Постанови НКРЕКП №220 та №583, якими запроваджуються необґрунтовані нові тарифи на електроенергію та газ для населення України.

2. Зобов'язати НКРЕКП разом з Міністерством палива та енергетики розробити процедуру надання газу для населення власного видобутку, з відповідними цінами.

3. Припинити діяльність на газовому та енергетичному ринках тіньових компаній, що штучно створюють передумови для стрімкого підвищення цін на газ та електроенергію вилучити таким чином корупційну складову у формуванні тарифу.

4. Визначити доцільність чи недоцільність підвищення тарифів на газ та електроенергію. Їх зміна повинна відбуватись в законний спосіб, прозоро, з урахуванням інтересів кожного українця.

Сумчани поділяють принципи та підходи щодо публічного обговорення суспільних проблем та виявляють глибоке громадянське розуміння складної політико-економічної ситуації, що склалася в державі. Але жоден сумчанин не погодиться з процвітанням старої корумпованої системи",  - йдеться у зверненні.

Додамо, що лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко, однопартійцем якої є Олександр Лисенко, днями закликала Верховну Раду консолідуватися навколо врегулювання питань зниження тарифів на житлово-комунальні послуги.