ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Оформлення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг полегшать

З 3 квітня громадяни разом із квитанціями для оплати житлово-комунальних послуг отримають бланки заяви та декларації для оформлення субсидії.
Depo.
6 квітня 2015 15:42
ФОТО: depo.ua
Оформлення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг полегшать
Оформлення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг полегшать

Про це повідомила начальник управління соціального захисту населення Тетяна Масік, під час брифінгу 2 квітня, пише Суми.depo.ua.

За її словами, починаючи з травня поточного року, нарахування субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів - заяви та декларації (решту відомостей у надавачів послуг збиратиме управління соціального захисту населення).Власне ж нарахування, відбуватиметься вже з квітня.

Тетяна Масік також повідомила, що після нарахування субсидії, городяни разом із квитанціями на оплату ЖКП будуть отримувати відповідне повідомлення щодо її отримання або ж неотримання. За новим порядком призначення житлової субсидії перелік тих, хто має на неї право, розшириться.

Зокрема, субсидію відтепер можуть отримувати власники двох і більше житлових приміщень; кількох транспортних засобів; сім`ї, в яких є особи працездатного віку, котрі не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку у службі зайнятості, як безробітні; орендодавці житла, громадяни, котрі здійснили покупку товарів, робіт та послуг (у тому числі оплата медичних послуг та навчання) на суму понад 10 прожиткових мінімумів. Єдиною перепоною для отримання стане здійснення одноразової покупки на суму понад 50 тис. грн. Хоча в цьому разі також можуть бути виключення. Окрім того, поновлюється право непрацездатних осіб, які проживають самі, на призначення субсидії на понаднормову площу житла. Субсидія стає доступною й для винаймачів житла за умови письмового договору найму (оренди) житла і відкриття на них особових рахунків із сплати житлово-комунальних послуг.

Запроваджується надання субсидії на 12 місяців, а не на опалювальний період, як було раніше. До того ж принцип надання субсидії на наступний період встановлюватиметься автоматично: управління соціального захисту населення збиратиме необхідні дані та інформуватиме громадян про прийняте рішення.

Субсидія призначається домогосподарствам, виходячи із соціальних норм житла та соціальних нормативів користування послугами. Орієнтовний розрахунок розміру субсидії можна визначити самостійно, скориставшись калькулятором, який розміщений на сайті Міністерства соціальної політики України.

Присутні на брифінгу представники надавачів послуг ПАТ «Сумигаз» Володимир Тараненко та ПАТ "Сумиобленерго" Михайло Ільницький наголосили на необхідності оформлення субсидій.

За словами Володимира Тараненко, не дивлячись на те, що з 1 квітня для всіх побутових споживачів природного газу вводиться єдина ціна - 7.188 грн. за 1 куб. м., встановлюється також пільгова ціна на газ у розмірі 3.6 грн. за 1.куб м. Застосування пільгової ціни обмежено трьома умовами.

Представник ПАТ "Сумиобленерго" Михайло Ільницький сказав, що здорожчання в сфері енергетики планується поділити на 5 етапів протягом двох років. Таким чином, до березня 2017 року споживання енергії буде виведено на рівень собівартості.