"Сумигаз" вирішив пограти зі споживачами в "доганялки"

Сумчани отримали платіжки, в яких виставлено суми до оплати, що значно перевершили навіть найсміливіші очікування

"Сумигаз" вирішив пограти зі споживачами…

Сумчани почали жалітися на "Сумигаз", стверджуючи, що останні платіжки прийшли зі значно завищеними показниками. Відповідно, суми у платіжках теж значно перевищують плату за реально спожите блакитне паливо. Все це наклалося на шалені цифри у платіжках за тепло, і змусило сумчан нервувати. Depо.Суми спробували розібратись, за що пропонують заплатити мешканцям міста.

Мешканці міста кажуть, що "Сумигаз" виписує рахунки на "повну котушку", збільшуючи обсяги реально використаного споживачами "блакитного палива". Просте звірення показників на лічильнику з даними у надісланій "Сумигазом" платіжці засвідчило, що споживачам дійсно "намалювали" додатково по кількадесят кубів і запропонували за них заплатити.

Як пояснили у "Сумигаз", на підприємстві змінився спосіб фіксації показників лічильників. Якщо раніше щомісячно показники фіксували контролери "Сумигазу", то тепер власники житла мають передавати їх самостійно. А хто цього не зробив - за нього на підприємстві встановлять так званий "прогнозований" обсяг споживання. От тільки цей "прогноз" виявився у кілька разів більшим від того обсягу, який навіть теоретично може використати споживач.

Газова контора у Сумах вирішила пограти зі споживачами в "доганялки" - фото 1

Відтепер, кажуть у "Сумигазі", контролери будуть знімати лише контрольні покази, а не ходити по будинках шкірного місяця. Якщо споживач не погодиться з нарахованою сумою, її мають відкорегувати.

Щоби сплачувати за реально спожите паливо, а не "взяті зі стелі" обсяги, споживач має сам розрахувати кількість спожитого газу, сплатити за нього та повідомити про це на підприємство за телефоном або ж через інтернет. Тобто для коректного відображення фактичного споживання природного газу необхідно щомісячно, станом на 1 число, знімати показання приладів обліку і передавати дані в газове господарство.

Якщо подавати дані вчасно, то абоненти, переконує постачальник, можуть бути впевнені, що платять за той обсяг газу, який фактично використовували.

Газовики уточнюють, що споживачі знімають покази лічильників самостійно. І мають передати їх до 5 числа. Якщо показання лічильника зняті або передані, наприклад, 20 числа, під час розрахунку рекомендованої до оплати суми автоматизована система "виведе" прогнозований обсяг споживання до кінця місяця. Саме тому фактичне використання палива може бути більше або менше розрахункового, пояснюють у газконторі. Але у зв'язку з тим, що дані лічильників газу, що передаються через контакт-центри обробляються кілька днів, газорозподільні підприємства радять повідомляти про фактичні обсяги споживання заздалегідь.

Втім, поки що усе це виглядає як бажання в один момент отримати зі споживачів якомога більше грошей. Щоправда, вилилося це не у масовий притік грошей на рахунки, а у людську ріку невдоволених сумчан, які вже кілька днів штурмують з обуренням і претензіямиофіс "Сумигазу" з вимогою перерахувати платежі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme