ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Новій очільниці Сумського управління юстиції "шиють" корупційні схеми

Наказом Міністра юстиції України від 27 квітня на посаду начальника Головного територіального управління юстиції у Сумській області призначено Ірину Свистун
Depo.
28 квітня 2015 11:20
ФОТО: depo.ua
Новій очільниці Сумського управління юстиції "шиють" корупційні схеми
Новій очільниці Сумського управління юстиції "шиють" корупційні схеми

Вона пройшла конкурсний відбір у Міністерстві юстиції України. На цю посаду претенедували 15 осіб, передає Суми.depo.ua.

Додамо, що цього року Міністерство юстиції України вперше ініціювало прозорий відбір претендентів із залученням до процедури конкурсу відомих кадрових компаній, що займаються підбором персоналу. Конкурс був проведений у кілька етапів: учасники пройшли добровільне тестування, співбесіду з конкурсною комісією та письмово відповіли на питання екзаменаційного білета.

У перший же день нова посада перетворила Ірину Свистун на героїню скандалу. У соцмережі Facebook з'явилася про неї цікава інформація. З акаунту "Народний люстратор" повідомили, нібито пані Свистун створила на Сумщині "корумповані схеми", пов'язані з продажем конфіскованої продукції за заниженими цінами. І це шкодить бюджету.

"Народний люстратор" пише: "З 2011 року реалізацією цілісного майнового комплексу ВАТ "Ямпільський механічний завод" Свистун І.П. керувала особисто. Після проведення сумнівної оцінки, вартість вказаного підприємства була визначена в 2,4 млн. грн. За вказівкою Свистун І.П., пропозиції потенційних покупців для участі в аукціоні з продажу механічного заводу відхилялись за формальних причин. Після цього, нібито за відсутності учасників аукціону, було здійснено уцінку підприємства на 30% (до 1,7 млн. грн.) - під конкретного покупця (надавач хабара). Встановити відхилених "ображених" покупців та неправомірного переможця може будь-який контролюючий чи правоохоронний орган, звісно якщо є на те бажання. За такі "послуги" Свистун І.П. отримала 50% від уцінки (т.зв. "відкат"), тобто близько 350 тис. грн., з яких частиною поділилася з керівництвом. Не дарма кажуть, що хочеш заробляти, то краще треба знати табличку ділення".

Пізніше цей завод, нібито, продавали вже за 11 млн гривень.

 

Біографічна довідка

Свистун Ірина Петрівна, 1974 року народження, заміжня, виховує трьох дітей.

В управлінні юстиції працює з 2001 року. Державну службу почала з посади спеціаліста I категорії в управлінні юстиції, потім працювала провідним фахівцем, заступником і начальником відділу державної виконавчої служби, а з 2007 року очолювала державну виконавчу службу області.

Закінчила Українську академію банківської справи, дві освіти: економічну та юридичну. Має науковий ступінь кандидата юридичних наук.

За сумлінну працю нагороджена відомчими нагородами: Почесним знаком Міністерства юстиції України, відзнакою "За бездоганну службу в органах державної виконавчої служби", а також Подякою Кабінету Міністрів України, почесними подяками голови обласної державної адміністрації та Союзу юристів України.